Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku z kasety VHS

23 Maj 2014 12:38 1941 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Na magnetowidzie jest taki przełącznik

B/G lub D/K. Sprawdz jak jest ustawiony .
  • Moderator
    To raczej nie sprawa przełącznika. Świadczy o tym:
    Denuncjator napisał:
    Inne kasety normalnie są odtwarzane z dźwiękiem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Denuncjator napisał:
    czy jest możliwe, że dźwięk z tej kasety mógł się usunąć?

Nie.
    Bo jest to jedna "ścieżka" nagrywana na nośnik, w tym samym czasie.
  • Poziom 42  
    Cóż, sugerowałbym sprawdzenie następujących rzeczy:

- jeżeli kaseta NIE jest nagrana w systemie HiFi (przy oryginalnej kasecie powinno to być zaznaczone na opakowaniu) to proszę otworzyć klapkę kasety i sprawdzić wygląd taśmy. W szczególności górny brzeg, gdzie jest zapis audio. Jeżeli brzeg ten jest pofalowany, lub w jakiś sposób odkształcony od reszty taśmy to może być to przyczyną problemów z dźwiękiem. Proszę to sprawdzić dla paru miejsc na taśmie.

Odkształcenie taśmy kasety spowodowane jest zwykle nie odpowiednim przechowywaniem samej kasety. Mam tu na myśli ułożenie kasety. Kaseta powinna być ułożona tak, aby taśma w niej nie opierała się o swój własny brzeg. Najlepiej jest trzymać pudełko kasety w pozycji pionowej.

- jeżeli taśma jest nagrana fabrycznie w systemie HiFi i magnetowid również jest HiFi to można spróbować zmienić ustawienie głowicy. W instrukcji magnetowidu powinno być to opisane.

Edit: 29 maja 2014 -> Jako, że temat zamknięty to w ten sposób chcę dopisać komentarz do tego problemu. Można by to ująć krótko, cytując moją córkę, która mówi łamaną polszczyzną -> " To nie robi sensu " . A tak poważnie, to co kolega opisał w swoim problemie i jego "rozwiązaniu" nie trzyma się kupy.

"I to by było na tyle " ...