Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zmieniać system XP na Windows 7 SP1 Home Premium lub inny?

23 Maj 2014 13:40 2205 30
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie, tak się zastanawiam czy jest sens przesiąść się z systemu XP Profesional na Windows 7 SP1 Home Premium lub jakiś inny?

Mój sprzęt:

Płyta główna: GA-M61SME-S2 (System Windows XP)
    Procesor: Phenom X4 2.2GHz HD9500WCJ4BGD z chłodzeniem PENTAGRAM FREEZONE aluminiowe
    Karta graficzna: GF8400GS 256M DDR2 64B
    Pamięć RAM: 2x1GB PC2-5300
    Zasilacz: Delta GPS 400AB C1

Jeśli tak to czy zmiana na Win7 będzie odczuwalna?
    Jaką wersję systemu wybrać 32 czy 64 bit?
    Skąd pobrać wersję testową w języku polskim?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Dzięki za szybką odpowiedz, zobaczymy co inni napiszą :-).
  • Poziom 28  
    RAM-u mało trochę, ale chodził będzie.
    Jak nie zamierzasz dokładać to wystarczy 32bit.
  • Poziom 30  
    No może kiedyś dołożę ram ale to wtedy zmienię na 64 bit :-).
    A czy zmiana systemu zmieni szybkość PC czy jednak nie?
    No i piszcie jaką wersję polecacie :-)
  • Poziom 23  
    Na moim komputerze windows xp i starsze zacinają się mam 1.5gb ram procek 2.0 a na windows 7 ultimate wszystko płynnie chodzi.
  • Poziom 28  
    Home Premium spokojnie wystarczy.
    Wersja systemu nie ma wpływu na "szybkość" działania.
    Jeśli liczysz, że 7 będzie chodzić lepiej niż XP to się zdziwisz.
  • Poziom 30  
    Uuuu to lipa, liczyłem na to że PC będzie lepiej chodził po zmianie systemu na nowszy :-(
  • Poziom 30  
    A czym się różni Home Premium od Ultimate?
    Właśnie pobieram wersję testową tylko nie wiem co znaczy Windows 7 Sp1 (x86.x64) marzec 2014.
    Chodzi mi o ten marzec 2014...
  • Poziom 33  
    Wersja surowa której publikacja nastąpiła w marcu tz. ma wgrane wszystkie aktualizacje które się ukazały do tego miesiąca. Wersja Ultimate jest bardziej rozbudowana niż Home.
  • Poziom 30  
    Dzięki a jak sprawdzić co ma zainstalowane po zainstalowaniu systemu?
  • Poziom 30  
    Dzięki zobaczę jak zainstaluję.
    Jeszcze takie pytanie podczas aktualizacji windows upade aktualizować wszystko co znajdzie?
  • Poziom 33  
    Program sam sprawdzi witrynę Microsoft'u i dociągnie wszelkie dane które się ukazały od marca do teraz.
  • Poziom 30  
    Właśnie zainstalowałem system Windows 7 Home Premium.
    Muszę powiedzieć że na XP wyglądało to całkiem inaczej lepiej, na tym systemie taka czcionka gruba jest a na XP miałem taką drobną i wszystko mniejsze na tej samej rozdzielczości...
  • Poziom 30  
    Rozdzielczość mam ustawioną na: 1280x1024
    Częstotliwość odświeżania ekranu na: 75 Hz.
    Sterowniki do karty graficznej NVIDA GeForce 8400 GS zainstalowałem z tej strony: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/73797/pl
    Czcionka w wyszukiwarce, na stronach, na GG jest taka grubsza (czarna) a na XP mam tą samą rozdzielczość tą samą częstotliwość odświeżania ekranu i ta czcionka jest o wiele drobniejsza nie aż taka gruba jak na Win7.
    Nie wiem może jest to kwestia przyzwyczajenia a może zainstalować inne sterowniki do grafiki? Jeśli tak to jakie?
  • Poziom 23  
    Wejdz w ustawienia pulpit prawy klik i tam wszystko masz temat uważam za zamknięty bo windowsa masz już zainstalowanego.
  • Poziom 30  
    Dzięki a jak wrócić do ustawień domyślnych? Kurcze poustawiałem i teraz nie wiem jak to zmienić...
  • Poziom 33  
    Można usunąć wszelkie zmiany wprowadzone w ustawieniach wyświetlania.

Otwórz okno Czcionki, klikając przycisk Start, polecenie Panel sterowania i pozycję Wygląd i personalizacja, a następnie pozycję Czcionki.

W lewym okienku kliknij opcję Ustawienia czcionek.

Kliknij przycisk Przywróć domyślne ustawienia czcionek.

Uwaga

To powoduje również usunięcie zmian wprowadzonych ręcznie w ustawieniach wyświetlania.
  • Poziom 30  
    Dzięki ale nie udało się przywrócić ustawień :-(, po przywróceniu domyślnych ustawień nadal mam czcionkę grubą pochyloną :-(, chyba będę zmuszony wrócić do XP.
    Chciałbym przy okazji zapytać znajomy posiada podobną płytę do mojej z tym że ma 4GB Ramu, Athlona X2 4400+ i system Vista Home Premium 32-bit.

Czy po zmianie systemu nas Windows 7 64-bit odczuje jakąś różnicę w szybkości komputera?

A może zmiana na Windows 8?
  • Poziom 33  
    64 bit obsługuje większe ilości pamięci RAM.
  • Poziom 30  
    Czyli jeśli ma 4GB Ramu to nie wygrywać 64-bit tylko 32-bit?
  • Poziom 28  
    Napisałem Ci w poście #4, a Ty po kolejnych 24 postach dalej nie wiesz. Ręce opadają...
  • Poziom 30  
    Kolego zibq przeczytaj dokładnie co napisałem w poście #26 nie chodzi mi o moją płytę w której mam 2 GB Ramu tylko o płytę znajomego gdzie ma 4 GB Ramu...