Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Trinitron KV-2184MT - problem z podłączeniem tunera dvb-t

teo-cleo 23 Maj 2014 14:18 1191 2
  • #1 23 Maj 2014 14:18
    teo-cleo
    Poziom 1  

Mam problem a mianowicie:
    posiadam telewizor SONY Trinitron KV-2184MT do którego dokupiłem tuner dvb-t wiwa HD80 EVO do tego kabel SCART 6x CINACH którym podłączyłem tuner do telewizora. Do tunera podpiąłem zwykłą antenę siatkową, która sprawdza sie na moim drugim telewizorze do którego nie potrzebuje tunera.

Gdy to wszystko zrobiłem i włączyłem tak jak jest to opisane w instrukcji tunera powinien mi sie pojawić ,,ekran instalacyjny telewizji cyfrowej" jednak tak sie nie stało. I tu jest pytanie co jest tego przyczyną? coś zrobiłem nie tak? co musze zrobić żeby to cacko śmigało?

0 2
  • #2 23 Maj 2014 19:25
    sosarek
    Poziom 43  

Czy tuner wyświetla jakiekolwiek informacje na ekranie tv?

0
  • #3 23 Maj 2014 23:05
    Polon_us
    Poziom 40  

W instrukcji tego dekodera jest to opisane ...

Jeśli menu Prostej instalacji nie wyświetli się po włączeniu odbiornika, należy:
     Wcisnąć przycisk MENU w celu wejścia do menu głównego, za pomocą przycisków / wybrać ...

Jeżeli w ogóle nie ma obrazu dekodera, to już jest inna "kategoria" problemu.

teo-cleo napisał:
    ... do tego kabel SCART 6x CINACH którym ...

Jeżeli to jest kabel Scart który ma dwa zestawy wtyczek CINCH - żółty, czerwony i biały, to proszę wykonać poniższe sprawdzenie:

- włączyć tuner (zakładam, że wtyczka Scart podłączona jest do dekodera)
    - włączyć telewizor.
    - pilotem telewizora włączyć tryb A/V
    - podłączyć żółtą wtyczkę z kabla Scart do gniazda Video IN.
    - jeśli nie będzie obrazu z dekodera, proszę spróbować drugą żółtą wtyczkę.

Po podłączeniu jednej z nich powinien pokazać się obraz z dekodera. Jedną z pozostałych wtyczek - białą lub czerwoną podłączyć do gniazda Audio IN.

Powodzenia :)

0