Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł dwufunkcyjny - komin 10m

AsiaPoznan 23 Maj 2014 16:13 2757 8
  • #1 23 Maj 2014 16:13
    AsiaPoznan
    Poziom 6  

Witam,

Od kilku dni czytam wpisy na forum jak i konsultuję się z fachowcami, a dziś mam wrażenie, że wiem jeszcze mniej niż na samym początku, może ktoś tutaj mi pomoże? Będę bardzo wdzięczna.

Właśnie wprowadziłam się do mieszkania 47m na parterze, nade mną są jeszcze 2 poziomy. Komin doliczając kolanka myślę, że będzie miał nie więcej niż 10m.

W tej chwili zamontowany jest Junkers Euroline, powietrze pobiera rurą przez ścianę - co było samowolą budowlaną, dlatego tak zostać na pewno nie może. Kocioł tez był wielokrotnie naprawiany i to z czym wszyscy się zgadzają - trzeba kupić nowy.

Tylko jaki? Kocioł znajduje się w kuchni, początkowo był z otwartą komorą spalania, za grzejnikiem jest kratka wentylacyjna - w tej chwili zapchana. Jeden spec teraz doradza nam powrót do otwartej komory i odetkanie tej kratki. Ale jak czytam w internecie to wszyscy sugerują jednak zamknięta komorę wypisując mnóstwo minusów otwartej.

Problemem jest wysokość komina, nie znalazł on żadnego który wg specyfikacji dałby sobie radę z tą wysokością i nie kosztował 8tys. Nie spodziewam się, że wydam na to wszystko 2tys, ale wiem ile dodatkowo będzie kosztował wkład, robocizna itd...

Co Wy polecacie? Czy znajdzie się dobry kocioł z zamknięta komora który da rade w tych warunkach? Czy jednak pójść w otwartą i najwyżej narzekać zimą, że w kuchni wieje mi po nogach?

Asia

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2014 20:43
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Są kotły z zamkniętą komora które poradzą sobie z takim kominem.
    Trzeba dokładnie zmierzyć długość przewodu kominowego.
    Np:
    Beretta Junior maxymalna długość komina koncentrycznego rura fi 80 to 12,4 metra, przy czym strata jednego kolana to 2,2m więc długość przewodu kominowego będzie maxymalna 8 metrów przy założeniu ze zostaną zamontowane dwa kolana.

Beretta Conica green (kondensacyjny), max długość komina to 14,85 m i strata na jednym kolanku to 1,5m czyli można zamontować komin o długości ok 11,5m.

Do takiego mieszkanka polecałbym Berette Conica Green 25 esi.

Komore otwartą sobie odpuść!!!

PS. Do Poznania nie mam daleko więc możemy porozmawiać "na żywo"

0
  • Pomocny post
    #3 23 Maj 2014 21:59
    GZ50
    Poziom 13  

Zaproponował bym montaż kotła Ariston z zamknięta komora spalania i system rozdzielny .
    Kotły z otwartą komorą spalania w mieszkaniu to przeżytek - same minusy.

Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2014 22:25
    -west

GZ50 napisał:
    Kotły z otwartą komorą spalania w mieszkaniu to przeżytek - same minusy.
    W przyrodzie nie istnieje coś takiego co ma same minusy. Atmosferyki też.
    AsiaPoznan napisał:
    W tej chwili zamontowany jest Junkers Euroline, powietrze pobiera rurą przez ścianę - co było samowolą budowlaną,

Ten Junkers jest teraz z zamkniętą komorą spalania? W systemie rozdzielczym? Czyli masz już rurę spalinową na uszczelkach?
    AsiaPoznan napisał:
    Problemem jest wysokość komina, nie znalazł on żadnego który wg specyfikacji dałby sobie radę z tą wysokością i nie kosztował 8tys.
    Dużo zależy od średnicy komina. Myślę że idzie dobrać spokojnie kociołek. Tylko odpowiednio pochylić się nad typami kominów.
    Piotr77777 napisał:
    Beretta Junior maxymalna długość komina koncentrycznego rura fi 80 to 12,4 metra, przy czym strata jednego kolana to 2,2m więc długość przewodu kominowego będzie maxymalna 8 metrów przy założeniu ze zostaną zamontowane dwa kolana
    Tu dobry przykład.

Dokładnie opisz swój aktualny komin

0
  • Pomocny post
    #5 23 Maj 2014 23:02
    GZ50
    Poziom 13  

-west napisał:
    W przyrodzie nie istnieje coś takiego co ma same minusy. Atmosferyki też.

Oczywiste ze mają zalety. Jeśli się ma kotłownie.

-west napisał:

Dużo zależy od średnicy komina. Myślę że idzie dobrać spokojnie kociołek. Tylko odpowiednio pochylić się nad typami kominów

Tu się zgadzam.

0
  • #7 26 Maj 2014 16:51
    Piotr77777

Ale rzeźba, zdjęcia nadają sie do tematu "radosna twórczość instalatorów" :D
    Wszystko da sie zrobić. Ten kocioł co wisi jest kotłem z zamkniętą komorą spalania.

0
  • #8 26 Maj 2014 23:46
    -west

Piotr77777 napisał:
    Ale rzeźba, zdjęcia nadają sie do tematu "radosna twórczość instalatorów"
    Wszystko da sie zrobić. Ten kocioł co wisi jest kotłem z zamkniętą komorą spalania.
    Kocioł tak. Komin nie :)
    Ale rzeźba ...

0
  • #9 27 Maj 2014 12:31
    AsiaPoznan
    Poziom 6  

Noo zdaje sobie sprawę, dlatego chce to jak najszybciej zmienić ;)

Wczoraj był kolejny fachowiec który powiedział, że w tych warunkach żaden kocioł nie da rady bez doprowadzenia powietrza przez ścianę, więc dziś podjęłam jeszcze jedną próbę żeby dogadać się z administracją.

Pani powiedziała, że skoro wszyscy tak mówią a mieszkanie jest własnościowe to oni nam nie mogą zabronić i jak zadzwoniłam do kominiarza, który wcześniej nam powiedział, że on tego nie przyjmie bo nie ma opcji żeby administracja się zgodziła, nagle też powiedział, że może tak być...

Brak słów, miałabym już założony kocioł gdyby nie on, bo na piątek mieliśmy wszystko umówione;/

To może teraz inaczej, doradzacie/odradzacie jakiś kocioł dwufunkcyjny turbo? Zależy mi na komforcie, żeby nie trzeba bylo czekać bardzo długo na ciepłą wodę, czytałam, że są takie z podtrzymywaniem temperatury. Dobre to? Zużywa dodatkowo dużo gazu?

0