Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Cabasse AUDITORIUM Tronic Megane 2 CC nie działają przyciski panelu

23 Maj 2014 17:24 1755 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie

Posiadam od niedawna Renault Megane CC 2004r i mam problem z radiem. Typu :

Sterowanie radiem z kierownicy działa (czyli stacje te które już są , głośność ) natomiast z panelu żadne guziki nie działają oprócz guzika wyłączania i włączania radia. A tak to nic nie działa nawet płyty nie chce wypluć która zapewne tam tkwi od nie wiadomo jakiego czasu.

Odłączałem je nawet myśląc że to coś pomoże , rozkręciłem je bo pomyślałem że taśma od panelu jest obluzowana przy łączeniu ale jest cała ( z resztą jak by była felerna to by ten nieszczęsny guzik " power " nie działał :P

Radio to Cabasse AUDITORIUM tronic

Pozdrawiam Artur
  • Poziom 34  
    Sprawdź przyciski na panelu, o ile wiesz jak.
  • Poziom 2  
    No nie stety nie mam pojęcia jak je sprawdzić :(

Jak byś mógł opisać jak to zrobić to zapewne się za to zabiorę
  • Poziom 2  
    Ponawiam pytanie w sprawie radia

Dodano po 1 [sekundy]:

Ponawiam pytanie w sprawie radia
  • Poziom 2  
    Mam identyczny problem , tylko guzik POWER działa reszta nie czy udało sie coś z tym radiem zrobić
  • Poziom 2  
    No nie stety nic nie udało mi się zrobić bo żadnej pomocy nie uzyskałem
  • Poziom 2  
    Rozgryzl ktos juz ten temat? Szwagier podstawil mi Lagune 2 z cabasse ktora ma te same objawy po wymianie bateri. Dodam ze zmierniarka dzialala dobrze z poprzednia bateria.
  • Poziom 2  
    Tak jak wcześniej pisałem mam ten problem i wymieniłem zmieniarkę lecz dalej jest to samo . Mój wniosek - padł tuner (ten zza schowka) a konkretnie opcja sterowania bo głos z nawigacji jest moge pogłaszać z kierownicy więc sam tuner działa tylko konkretna opcja w nim sterowanie z zmieniarki padło . Teraz zaryzykuje chyba wymianę tunera , innej opcji nie widze na sprawdzenie . Ewentualnie może być coś z instalacją nie tak ale wątpię żeby w kilku autach ten sam kabelek sie spier... raczej moduł w tunerze przepalony . Tym bardziej że u mnie też po odłączeniu akumulatora , pewnie jakieś zwarcie się robi i przepala moduł
  • Poziom 5  
    Cześć!!!
    Udało wam się coś zrobić z tym radiem ?? :) ostatnio został odłączony aku i niestety mam objawy jak u was...