Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS

szczepulek 23 Maj 2014 18:06 2949 1
  • Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS
    Witam, chcę wam przedstawić mój projekt zabudowy audio-wizualnej z dostępem do sieci online
    FORD FIEST MediaCAR 3G

Drodzy czytelnicy mam nadzieję że nic nie stanie mi na przeszkodzie, aby ukończyć projekt, a kto wie może w nie długim czasie będzie ten wątek przeniesiony do działu DIY :)

Rozdział 1. Założenia

Wykonanie projektu mającego na celu stworzenie w samochodzie centrum rozrywkowego, które nazywam MediaCAR (CarAudio ;-P )

Zamierzam umieścić w samochodzie Mini komputer z ekranem dotykowym oparty o system Windows 7,

Umożliwiający korzystanie z internetu, odsłuchiwanie radiostacji internetowych (stream) za pośrednictwem 3G/UMTS

możliwość łączenia się z Hotspotami WiFi, z telefonem BT, obsługa GPS odtwarzanie filmów, muzyki, oraz mniej wymagających gier 3D.

Wielu powie po co podejmować się czegoś takiego, skoro można kupić za przykładowo 1000zł gotowe radio na allegro firmy XYZ.

No tak można, ale portal Elektroda.pl skupia wielu pasjonatów podobnych do mnie którym sprawia przyjemność stworzenie czegoś z niczego.

I taki jest główny cel, koszty nie są brane pod uwagę :)

Rozdział 2. Opis użytych części, potrzebnych narzędzi, oraz oprogramowanie.

-1-
    potrzebne chęci, motywacja do działania i osiągnięcia celu, nieco $$$

-2-
    podstawowe warsztatowe narzędzie typu śrubokręt, taśma nóż, i inne

-3-
    w późniejszym czasie może bardziej skomplikowane przyrządy - bedzie podane w dalszej części artykułu jeśli się zdąży

-4-
    z czym to się je.. - z czego powstaje system MediaCAR

oznaczenie w tekście [P] - posiadam, [Z] - zamówiono, czekam na przesyłkę, [K] - do zakupienia, w późniejszym terminie lub po uzbieraniu potrzebnej ilości dukatów ;)

a) [P]
    Jednostka centralna HTPC - Komputer Oparty o niesamowitą płytę główną Intel DN2800MT, z procesorem 2x 1,86 GHz. Dlaczego niesamowitą? Może wydajnością nie dorównuje innym niewiele droższym płytom głównym ale ma jeden WIELKI plus, można ją zasilać napięciem 9-19V, pobiera około 8 Watt.

Więcej na temat płyty głównej którą posiadam:
    RAM 2x 2GB DDR3 1066MHz
    Dysk 2,5" 250GB - w planach szybka zmiana na dysk SSD bez części mechanicznych [K].
    Klawiatura Logitech z Touchpadem bezprzewodowa USB

Płyta posiada wyjście: D-Sub, HDMI (z audio), Audio Głośniki + mikrofon
    8x USB 2.0
    2x miniPCIe
    PCIe 1x
    LAN 10/100/1000 Mbit/s
    zasilanie gniazdo DC
    standard miniITX >> 17cm x 17cm x 2,5
    dokładna specyfikacja na stronie Intel.

Zamontowana karta WiFi 2,4GHz na złączu miniPCIe [P]
    *[K]w planach do zakupienia karta Combo (wifi 2,4ghz + BT) oraz druga karta z laptopa Dell WWAN 3G/UMTS z GPS

Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS

Obecnie na dysku twardym:
    -zainstalowano: Windows 7 Pro + aktualizacje, Opera, Darmowy (dobrze znany z Linux) XBMC dla Windows jako podstawowy program Media Center,
    sterowniki do płyty, RealVNC, i kilka programów na próbę, nakładek na system, emulator Android, itd

-do zainstalowania: Mapa GPS, lekka nakładka na system, program diagnostyczny OBD2, kilka gier jak GTA, NFS, itd

b) [P]
    Nagłośnienie: na kanał prawy i na lewy średnio-nisko tonowe głośniki JBL w przednich drzwiach + tweetery

Woofer pasywny podłączony pod wyjście radia (ustawienie w opcjach radia 2 głośniki + subwoofer)

Radio marki Pioneer MVH-160UI z tunerem FM oraz odtwarzaniem MP3/WMA z USB

c) [Z]
    Wyświetlanie: Ekran 7 calowy dotykowy firmy Lilliput Model EBY701

Posiada złącze D-Sub, 2x AV cinch zasilany 12V rozdzielczość 800x480 i większe (skalowanie)

d) Kamera cofania, podłączona prawdopodobnie bezpośrednio pod monitor przez AV1 [K]

Rozdział 3. Planowanie, wstępne przymiarki, szkic :)

Zamieszczę kilka zdjęć, z ramką z starego Radia kaseciaka oraz z tabletem 7 calowym, mające mniej-więcej nakreślić jak to ma wyglądać z właściwymi podzespołami.

Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS Video CarAudio + Media PC -Instalacja HTPC w samochodzie: Fiesta MediaCar UMTS

Co mnie czeka na wstępie... muszę zamówić uszkodzone radio, model taki jak posiadam, lub podobny, z takim samym złączem i mocowaniem dla panelu.
    Dlaczego? Ponieważ zdemontowany panel i przednia ramka mocująca będą mi potrzebne do zamocowania właściwego panelu w dogodnym miejscu, wybór padł jak na zdjęciach powyżej - popielniczka. Jestem osobą nie palącą więc dla mnie to będzie w końcu możliwość zagospodarowania niewykorzystanego miejsca w aucie na coś pożytecznego ;)

Od ramki do środkowej konsoli będą "boczki" z blachy do których zamocowana będzie ramka radia (wymontowana z uszkodzonego radia) i śruby łączące z konsolą środkową samochodu.

Moje radio będzie schowane bądź pod siedzeniem kierowcy bądź w kokpicie i połączone z ramką i panelem wyżej wymienionymi ,kablem 20 żyłowym za pośrednictwem "wybebeszonego" panelu z uszkodzonego radia. Mam nadzieję że zapisałem to w miarę możliwości czytelnie ;P

Na obecną chwilę to wszystko, teraz czekam na potrzebne części i w przyszłym tygodniu ruszam z pracą.

Postaram się udokumentować zdjęciami moje postępy, i zamieszczać tutaj w wolnej chwili.

Tym czasem dziękuję, i przepraszam za nie koniecznie zrozumiałą formę przekazu mojego projektu :D

Fajne!
  • #2 25 Maj 2014 12:09
    szczepulek
    Poziom 12  

Witam ponownie, w czasie oczekiwania na podzespoły próbuje rozwiązać problem zasilania komputera podczas postoju samochodu na zgaszonym silniku.
    W związku z tym utworzyłem osobny post temu poświęcony. Bardzo proszę kolegów i koleżanki o pomoc, będę niezmiernie wdzięczny za wskazówki, i trafne rozwiązania..

w tym celu zapraszam t u t a j

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME