Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak obrazu procesor czy płyta główna?

majsterkowicz6 23 May 2014 18:33 1284 11
Optex
    majsterkowicz6
    Level 8  
    Witam. Dziś bawiłem się w oc i niestety coś poszło nie tak.Prosesor ostatecznie jest ustawiny na 3.8ghz, bo jak próbowałem coś więcej wyciągnąć to nie przechodIł testu stabilności tj. w prime 95 wyrzucało któryś z rdzeni i temperatura dochodziła do 60stopni i spadał mnożnik. Napięcie jest leciutko ponad to jakie było. Podkręcałem program amd overdrive i na suwakach było na biało (potem jest pomarańczowy i czerwony).Ogólnie proc był stabilny. Następnie podkręciłem grafikę z 1033/1502 do 1100/1700. W tym przypadku nie robiłem testów ale na taktowaniach 1080/1650 było ok. Na tych taktach 1100/1700 odpaliłem grę WoT. W garażu było ok ale jak dałem bitwa od razu moim oczom ukazał się czarny ekran.Reset nie dał żadnych efektów. Sprawdziłem już zasilacz i kartę graficzną. Płyta bez ramu piszczy natomiat gdy monitor jest podłączony do karty tak się zachowuje jak przy wyłączonym pc ale gdy jest podpięty do integry to wygląda tak jakby wcale nie był podpięty. Jak myślicie co padło? To że komputer to wiem :| .
    Zasilacz cooler master g550m
    Płyta asus m5a78l-mlx3
    Procesor amd fx 6300
    Grafika msi gtx 650 ti boost 2 gb oc

Dodano po 1 [minuty]:

Ps ram 4gb kingston 1333mhz
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    Dacomos
    Level 33  
    majsterkowicz6 wrote:
    gdy monitor jest podłączony do karty tak się zachowuje jak przy wyłączonym pc ale gdy jest podpięty do integry to wygląda tak jakby wcale nie był podpięty.

Mógłbyś to jaśniej napisać? do integry podłączasz oczywiście po wyjęciu grafiki.
    irek6311
    Level 33  
    Reset biosu płyty głównej robiłeś ?
    Jak nie to baterię wyjmij na kilka minut .
  • Optex
    Dacomos
    Level 33  
    majsterkowicz6 wrote:
    Reset nie dał żadnych efektów
    majsterkowicz6
    Level 8  
    Tak do integry było bez grafiki i pisząc że był jakby komputer wyłączony chodziło mi o to że ekran jest czarny a jak nie jest podłączony to po monitorze przesuwa się prostokąt z napisem chek soignal cable a pod nim trzy kolorowe mniejsze pristokąty. Tej baterii nie wyjmowałem tylko rest tym guzikiem co jest na front panelu.
    BILGO
    Level 38  
    majsterkowicz6 wrote:
    Tej baterii nie wyjmowałem tylko rest tym guzikiem co jest na front panelu.

To wyjmij.
    A następnie naucz się poprawnie używać języka polskiego. Jeśli nie potrafisz to użyj przycisku pisownia!
    majsterkowicz6
    Level 8  
    Ok baterię wyjełem teraz czekam parę minut wsadzę i zobaczymy czy pomoże. Oby.

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam za wszystkie błędy, piszę z telefonu.

Dodano po 16 [minuty]:

Trick z baterią nie zadziałał.
    BILGO
    Level 38  
    majsterkowicz6 wrote:
    Przepraszam za wszystkie błędy, piszę z telefonu.

Cóż to za telefon co nie ma polskich znaków? Każdy ma!
    Tylko pisanie więcej czasu zajmuje... a dla Ciebie to pewnie problem.

PS. Wracamy już do tematu ;)

Dodano po 33 [sekundy]:

majsterkowicz6 wrote:
    Trick z baterią nie zadziałał.

Opisz dokładnie jak to wykonałeś.... krok po kroku.
    majsterkowicz6
    Level 8  
    A i jeszcze jedno gdy komputer działał i był włączony to na monitorze podświetlenie pod przyciskiem od włączania świeciło się cały czas a teraz jest tak ,że przy włączonym komputerze te światełko pulsuje w taki sam sposób jakby komputer był podłączony do monitora natomiast komputer wyłączony.

Dodano po 13 [minuty]:

Z baterią tak: odłączyłem pc od zasilania, żeby się dostać do baterii odłączyłem kartę graficzną, wyjąłem baterię z płyty głównej odczekałem tyle czasu ile.wynosi różnica między wpisami następnie wsadziłem baterię, zamontowałem grafikę podłączyłem tak jak powinno być, odpaliłem komputer i żadnych zmian nie zauważyłem.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie problem używać polskich znaków ale czasami jak piszę mogę coś przeoczyć, nacisnąć jakąś literę, może się włączyć autkorekta lub ją mogę się pomylić.;-)
    BILGO
    Level 38  
    A próbowałeś z włożoną baterią i z użyciem zworki CLR_CMOS ?
    Uruchamiałeś samą płytę główną? Tzn MOBO + CPU + RAM a monitor do zintegrowanej karty graficznej? I oczywiście + CLR_CMOS.
    majsterkowicz6
    Level 8  
    Nie. Gdzie tą zworkę podłączyć? I bez dysków włączyć?
    Na płycie mam poszukać CLR_CMOS?
    majsterkowicz6
    Level 8  
    Komputer oddałem do serwisu, pamięć RAM padła - kupno nowej kości rozwiązało problem.