Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - Sumowanie z różnych danych

mahalo2014 23 May 2014 18:49 864 1
    mahalo2014
    Level 1  
    Witam, nie jestem zbyt biegły w Excelu, więc pomyślałem, że poszukam tutaj porady.

Mam kilka danych z każdego m-ca i chciałbym uzyskać jakoś sumę końcową. Czy jest jakaś formuła, która umożliwiałaby szybkie sumowanie arkuszy? Każdy arkusz ma obok godziny swój numer, czasem się ten nr powtarza w jednym arkuszu, a czasem nie. Czy można zrobić tak, aby w arkuszu "suma" pojawiła się np. suma nr 63 z marca i kwietnia lub suma 57 tylko z kwietnia, gdy nie występuje w marcu.
    gulek5
    Level 13  
    W excelu nie ma rzeczy nie możliwych :) Kwestia tylko pomysłu i poświęcenia czasu. Dodawanie komórek pomiędzy arkuszami to nie problem, po prostu piszesz = i wybierasz pomiędzy arkuszami co chcesz zsumować (pojawi się nazwa arkusza oraz !). Lecz jeżeli chcesz sumować komórki zależne od innych okoliczności tak jak opisałeś z marcem i kwietniem to następująco będziesz musiał zagnieżdżać kolejne funkcje ze sobą np licz.jeżeli i wpisać odpowiednio argumenty bądź testy logiczne.
    Funkcje w excelu to jak programowanie w jakimś języku ograniczeniem jest tylko wiedza i pomysłowość.