Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ploter Canon IPF 815 reset pochłaniacza tuszu

23 May 2014 20:36 2265 2
  • Level 9  
    Posiadam ploter Canon IPF 815. Zapełnił mi się pochłaniacz zużytego tuszu. Tak naprawdę to jego chip. Nie chciałbym kupować nowej kasety z chipem, wyczyściłem i wysuszyłem dokładnie tą którą mam. Potrzebuję zresetować chip, aby "widział", że ma już czysto. Wyświetla się komunikat "Maintenance cartridge full. Replace the MainCart keeping it level". Ploter z powodu tego komunikatu jest zablokowany a sprowadzenie nowej kasety trwa od 7 do 14 dni. Nie za bardzo mogę czekać. Może ktoś ma namiary na sam chip? Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, aby uruchomić ploter. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 1  
    1. Uruchom drukarkę w trybie serwisowym przytrzymaj jednoczesnie guziki information i feeder selection i wcisnij power aż pojawi się "S" w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Zapoznaj się z następujących faktów, podczas gdy w tym menu:
    . W lewo iw prawo zmienić kategorie.
    b. W dół i do góry pójść do, i z (odpowiednio) podmenu.
    4. Wybierz menu i tam pojawi sie SERVICE MODE
    5. Naciśnij przycisk strzałki w prawo, aż zobaczysz "Initialize".
    6. Naciśnij przycisk strzałki w dół.
    7. Naciśnij przycisk strzałki w prawo, aż pojawi się "W-Ink". (Uwaga: upewnij się, wybierz "W-Ink" z wyboru "Initialize" zamiast "W-Ink - CHG CNT", który brzmi jak tylko rzeczy, ale nie działa.)
    8. Naciśnij przycisk OK.
    9. Wyświetlacz powinien pokazać "= W-Ink" na ​​około pół sekundy.
    10. Naciśnij przycisk, aż wrócisz do głównego menu. Wyświetlana jest informacja prasowa do pojemności pojemnika konserwacyjnego.
    11. Pojemność kasety utrzymanie jest teraz 100% (czyli pusty).
    12. Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby wyłączyć drukarkę.
    13. Włącz go ponownie normalnie.

Przepraszam za skladnie ale tlumaczone w google z brytyjskiego forum. na ipf605 udalo sie zresetowac chip i normalnie dziala.
  • Level 9  
    Na IPF 815 też to działa. Problem rozwiązany. oszczędza parę setek. Wiadomo, że trzeba jednak pamiętać, aby ten filc rzeczywiście zmienić podczas resetu. Dziękuję za pomoc.