Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

makita odkurzacz 440 - Spalony kondensator

gryzlik86 23 May 2014 20:55 5139 4
    gryzlik86
    Level 2  
    witam
    Mam problem spalił mi się ten żółty kondensator ze zdjęcia oznaczony na płytce jako C4 i nie mogę odczytać oznaczeń na nim. Czy mógłby mi ktoś podać jakie oznaczenie jest na na tym żółtym kondensatorze? Płytka pochodzi z odkurzacza makita model 440.
    Oznaczenie płytki:
    SELMO. IT
    80209BDX - 230

Przy okazji spalił się jeszcze rezystor drutowy oznaczony na płytce jako R20 z innych postów wyczytałem, że to 10W0R047 proszę o poprawienie jeśli jestem w błędzie.

z góry dziękuje

z góry dziękuje
    ToJestNick
    Level 31  
    Na pewno jest jakiś powód uszkodzenia tych elementów, przed ich wymianą poszukaj powodu ich uszkodzenia :)
    gryzlik86
    Level 2  
    Uszkodzenie powstało najprawdopodobniej na skutek przeciążenie układu przez podpięcie przez dłuższy moment do gniazda dodatkowego urządzenia o mocy 2400W, przy czym max. obciążenie gniazda wynosi 2000W. W wyniku czego został uszkodzony(spalony) rezystor drutowy R20 i przypalił obudowę kondensatora C4 tego żółtego prostokątnego ze zdjęcia. U niemożliwa to odczytanie wartości z kondensatora.
    Jeśli jest ktoś w stanie podać wartość tego żółtego kondensatora C4 i potwierdzić wartość rezystora drutowego R20 ( gdzieś na forum znalazłem, że to 10W0R047) byłbym bardzo wdzięczny
    Z góry wielkie dzieki
    ToJestNick
    Level 31  
    Jeżeli kondensator ma tylko uszkodzoną obudowę, to nie koniecznie jest do wymiany. Rezystor najprawdopodobniej jest dokładnie taki jak mówisz.
    janfrack
    Level 12  
    Witam.
    Mam właśnie przed sobą moduł 94V0 SELMO 80209BDX.
    Kondensator C4=0,22uF/275VAC MKP JIMSON

Pozdrawiam