Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo G500s - tnące się filmiki i Internet

bartexxx21 23 Maj 2014 23:34 1164 7
  • #1 23 Maj 2014 23:34
    bartexxx21
    Poziom 9  

Witam!
    Mam spory problem.
    Otóż nie wiem co się dzieje, ale komputer nie łączy się płynnie z siecią.
    Problem zaczął się jakieś 2 miesiące temu. Filmiki na youtube po prostu nie chciały się płynnie odtwarzać- startowały, dochodziły do pewnego momentu i czasem dalej się odtwarzały, ale było to strasznie irytujące, albo całkowicie się cięły. Korzystam z przeglądarki Chrome, ale na Internet Explorerze było to samo. Korzystam z sieci WiFi i inni użytkownicy tej sieci nie mieli tego problemu. W końcu się wkurzyłem- bo w ogóle nie mogłem oglądać nic z youtube'a i zrobiłem format kompa. Problem ustał, ale teraz znów się zaczyna- filmiki z youtube się tną, choć może nie tak bardzo, jak ostatnio, ale youtube czasem wariuje po prostu- czasem np. film się skraca , przeskakuje itd., inne odtwarzanie filmów online też się strasznie tnie (np. wyskakuje buffering 7% i w ogóle nie chce się buforować i tak dzieje się, co chwilę, mimo, że film był buforowany, dźwięk nie idzie równo z obrazem) i nie chce działać płynnie. Dotyczy to również ściągania- próbowałem coś tam ściągnąć- i na 20% przestawało. Nie mam pojęcia, o co chodzi- tak jak mówię- w Chromie i Explorerze jest to samo. Dziś skanowałem kompa(Avastem) i nic nie pomogło. Dodam, że używam Windowsa 8(próbowałem aktualizować do 8.1, ale tak samo- coś się nie udawało- może to ta sama przyczyna). Liczę na pomoc, bo mi brakuje pomysłów i doświadczenia, a tak jak mówiłem- format nie pomaga :(

• #2 24 Maj 2014 09:19
    kasiunia7777
    Poziom 39  

bartexxx21 napisał:
    Dziś skanowałem kompa(Avastem) i nic nie pomogło

Avast jest złym programem antywirusowym, jest dziurawy.
    Nie używaj go zmień na Comodo internet Security lub Avira Free - są darmowe.

Wrzuć na forum zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info - to najważniejsze na sam początek.
    Jak wyglądają temperatury laptopa? zmierzysz za pomocą HW Monitor.
    Wykonaj skany przez Malwarebytes Anti Malware (wersja free, skan pełny).
    Wykonaj skan ADW Cleaner.

• #3 24 Maj 2014 12:45
    bartexxx21
    Poziom 9  

To tak na szybko screen z programu Crystal Disc Info. Temperaturę kompa mam raczej dobrą- raz- wskazuje 32*, a dwa- cały czas stoi na podkładce chłodzącej. Ja nie wiem, ale mam przeczucie, że to kwestia software'u, bo ogólnie cały Internet działa w miarę prawidłowo, a problem jest np. z youtubem- dziś np. filmik zaczął wariować i ucięło kawałek, ale to tak nawiasem mówiąc.

• #4 24 Maj 2014 13:03
    elessar87
    Poziom 33  

kasiunia7777 napisał:

Wykonaj skany przez Malwarebytes Anti Malware (wersja free, skan pełny).
    Wykonaj skan ADW Cleaner.

To co zaleciła koleżanka.

Od razu też popraw screen SMART'u. Wartości atrybutów mają być w pełni widoczne. Możesz skrócić kolumnę "Atrib. Name", ale wartości RAW mają być widoczne. Wspominam o tym dlatego że wystąpiły błędy zapisu i chciałbym zobaczyć co jest w atrybucie 01, a niestety kolumna z wartością jest ucięta.

• #5 24 Maj 2014 13:19
    bartexxx21
    Poziom 9  

Malwarebytes Anti Malware nie chce się zainstalować- cały czas instalacja na poziomie jakichś 85% zwiesza się i program nie odpowiada.
    Umieszczam screena z ADW cleanera(nie wiem, co to są za dodatki i czy je usunąć?):

Oraz jeszcze raz pełny screen z CrystalDiscInfo

• #6 24 Maj 2014 13:46
    elessar87
    Poziom 33  

Cokolwiek się tam pojawi nadaje się do usunięcia. Kliknij po prostu Usuń. Potem spróbuj ponownie instalacji MBAM.

• #7 24 Maj 2014 18:54
    bartexxx21
    Poziom 9  

Wydaje mi się, choć może trochę za wcześnie, że była to kwestia AVASTA. Odinstalowałem i niby youtube działa względnie normalnie, ale to w miarę świeża sprawa, także zobaczymy. Teraz kwestia- co zamiast. Może ktoś coś doradzić?

• #8 26 Maj 2014 09:45
    kasiunia7777
    Poziom 39  

bartexxx21 napisał:
    Malwarebytes Anti Malware nie chce się zainstalować- cały czas instalacja na poziomie jakichś 85% zwiesza się i program nie odpowiada.

Oj to nie za ciekawie. Przy instalacji odznaczyłeś żeby się nie instalowały inne dodatkowe "śmieci" oprócz Malwarebytes? o ile dobrze pamiętam to coś tam wciska instalator i może ci to blokować program antywirusowy przez co instalacja tkwi w jednym miejscu.
    bartexxx21 napisał:
    Umieszczam screena z ADW cleanera(nie wiem, co to są za dodatki i czy je usunąć?):

Usunąć co znajdzie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo