Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra wraca na rynek

MaliQ 24 Maj 2014 00:50 1911 12
  • #2 24 Maj 2014 12:11
    Pain
    Poziom 25  

Tylko nikt nie zagwarantuje ile to się utrzyma.
    Szczerze mówiąc na żadne z tych słuchawek bym się nie skusił.
    SN-50 żywcem wyjęte z PRLu, a reszta wygląda badziewnie, no może te SD-20 jeszcze jako tako wyglądają. Podobnie zapakowane widziałem słuchawki noname z marketu. Może ma to mieć "styl" PRLu, ale PRL minął i jak dla mnie taki wizerunek to lipa.

"Reaktywacja" Diory się nie powiodła i tutaj może być podobnie.
    Odnoszę wrażenie (może błędne), że znana marka potrzebna jest tylko w celach promocyjnych, bo bez tego produkty się nie obronią.
    Inna sytuacja z tym wzmacniaczem, wygląda jak niezłe DIY (co na sprzęt fabryczny jest według mnie wadą) ale on raczej nie ma trafiać do mas.

Więcej zdjęć można obejrzeć pod adresem: http://agdlab.pl/aktualnosci/Unitra-reaktywacja,4142

• #3 24 Maj 2014 12:29
    ToJestNick
    Poziom 29  

Tylko tego brakowało... Chiński sprzęt pod logiem PRL'owskiej Unitry... Tragedia nic tylko się załamać... Jakością na pewno nie dorówna starej dobrej unitrze, która mimo upływu lat nadal służy sporej ilości osób :)

• #4 24 Maj 2014 13:29
    Pain
    Poziom 25  

ToJestNick napisał:
    Jakością na pewno nie dorówna starej dobrej unitrze, która mimo upływu lat nadal służy sporej ilości osób :)

Taaa... jakość Unitry, niedościgniona dla zachodnich marek... 3/4 składane byle się wyrobić i poszło do sklepu.

• #5 24 Maj 2014 15:41
    2419746
    Usunięty  
  • #6 24 Maj 2014 23:34
    nijakitaki
    Poziom 2  

Nekrofilia...

• #7 24 Maj 2014 23:58
    Trabi
    Poziom 36  

Dobrze, że coś spod znaku "U" pojawi się na rynku bo ta nazwa wszystkim kojarzy się z czymś naszym. A że montowane w Chinach? A kto teraz nie robi sprzętu w Chinach? Może właściciele iPhonów się pochwalą "Made in USA"? Nic z tego. Cała elektronika tego świata robiona jest u kitajców - nie ma innej drogi, tam jest najtaniej. Skoro u nas Unitra nie miała u kogo robić, to znalazła podwykonawców tam gdzie wszyscy.
    Obawiam się, że nowymi cenami dobiją markę "Unitra" i nic z tego nie wyjdzie. Unitra powinna być dla ludu, a słuchawki za 245zł czy wzmacniacz za 10000 zł? Raczej nie pójdą. Sprzedadzą jednostkowe egzemplarze i na tym się skończy. "Fonica" - też ponoć się odrodziła; i co? Ceny gramofonów powalają. Więc dla kogo to? Nie dla szarego człowieka który kupował Finezję czy innego Śnieżnika tylko dla "ałdjofili" czyli wybranej garstki która i tak wie czego chce i Foniki nie kupią.
    Czasy Unitry którą pamiętamy minęły bezpowrotnie. Teraz to tylko nowy sprzęt ze starym logo i na tym logo nowe "młode wilki" będą chcieć ciągnąć kasę - tak jak Romet: produkuje coś? Nie, składa chińskie motorowery: Router, Benzer, Romet.... wszystko to to samo tylko nalepki mają inne i plastiki. Tyle modeli, tylu producentów, a wszędzie jeden i ten sam silnik.
    Ale miło zobaczyć na półkach coś ze znanym logiem, nawet jak nie chce się tego kupić :)

PS: w nowych SN50 wreszcie zrobili porządniejsze pluszowe poduszki a nie plastiki które do niczego nie pasowały; a na pewno już nie do głowy słuchającego :)

• #8 25 Maj 2014 01:42
    andrzejj61
    Poziom 10  

SN 50 należały do najpodlejszych wyrobów Unitry Tonsil, dlaczego więc urosły do miana legendy? Były również najtańszymi słuchawkami oferowanymi przez w/w Tonsil. Legendą produkowaną przez Tonsil były SN 60, ale to już nie był wytwór PRL-u tylko licencja MB Electronics. Unitra nie była firmą samą w sobie tylko zjednoczeniem przemysłu elektronicznego PRL. Kolejna firma, która próbuje grać ludziom na emocjach wykupując ( ciekawe od kogo? ) znak firmowy z okresu PRL.

• #9 28 Maj 2014 21:26
    Trabi
    Poziom 36  

Parę dni temu miałem okazję posłuchać oryginalnych SN50 z czasów lat '80. Żenada. Można powiedzieć że po prostu nie grają. Jednym słowem nie da się ich słuchać.A do tego wrzynają się w głowę i duszą uszy. No, ale to te stare. mam nadzieję, że nowe będą lepiej grać i choć nie miażdżyć tak uszu :)

• #10 29 Maj 2014 18:56
    MaliQ
    Poziom 12  

Miałem słuchawki philipsa dokonały żywota po niecałym roku, membrany zaczęły pierdzieć, a elementy z plastiku pękać, o niebo lepiej w porównaniu z philipsem wypadają słuchawki manta MM51 choć to też chinszczyzna, ale przez kilka lat przeszły niejeden ciężki test. Z ciekawości kupię SN50 i zobacze ile wytrzymają elementy z plastiku i głośniki.

• #11 29 Maj 2014 23:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

MaliQ napisał:
    Miałem słuchawki philipsa dokonały żywota po niecałym roku, membrany zaczęły pierdzieć, a elementy z plastiku pękać,
    Mam 3 pary słuchawek od Philipsa. Jedne kupione, reszta wygrana w konkursach. Żadnej nic nie dolega poza oczywistym uszkodzeniem kabla przy wtyku. Nie wiem co Pan z nimi robisz.
    MaliQ napisał:
    Z ciekawości kupię SN50 i zobacze ile wytrzymają elementy z plastiku i głośniki.
    Tyle samo. Wkładki będą na 100% podobne do wkładek w słuchawkach Philipsa. W tej chwili mam SHP5401 i nic im nie mogę zarzucić.

Co do pomysłu. Chybiony. Upadnie to. Bo raz że drogo, dwa że będzie to tandeta.

• #12 30 Maj 2014 08:40
    Trabi
    Poziom 36  

telecaster1951 napisał:
    Co do pomysłu. Chybiony. Upadnie to. Bo raz że drogo, dwa że będzie to tandeta.

Z pierwszym się zgodzę - za drogo. Ale czy tandeta? Nie przesadzajmy; nie mając tego w rękach nic o tym nie wiemy. Towar jest zrobiony tak jak tego sobie życzy zlecający. Dodam, że w Hongkongu nie ma w sklepach tandet jak u nas. Dlaczego? Bo dla siebie robią porządnie. Dla innych też, jeśli tego sobie (odpowiednio i finansowo) zażyczą.
    Jeśli "Unitra" chce zaistnieć na nowo na polskim rynku, to od razu muszą wejść na wysoką (nie tandetną) półkę i z niższymi cenami. Inaczej faktycznie upadną.

• #13 31 Maj 2014 09:30
    d-t-x
    Poziom 21  

Nie wiem, może jestem nienormalny, ale nie mam żadnego sentymentu do tej marki, mało tego - kojarzy mi się z obciachem.
    Nigdy nie rozumiałem zachwytu nad tą marką. Czy to wynika z sentymentu za czasami słusznie minionymi? Kojarzy się z młodością?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo