Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.4 - Sterownik centralnego zamka

24 Maj 2014 12:05 1374 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z centralnym zamkiem w mojej Astrze F. Pewnego dnia jechałem podczas ulewy, wycieraczki załączałem co jakiś czas bo zauważyłem że robi się jakieś zwarcie bo silnik tracił obroty, w pewnym momencie zgasł całkowicie, ale po ponownym uruchomieniu było ok, tyle że od tego momentu przestał działać mi centralny. Sprawdziłem bezpiecznik ten w skrzynce bezpieczników i jest ok. Czy są jeszcze jakieś inne bezpieczniki ? Może przekaźniki ? Zamierzam wymontować sterownik bo może on uległ uszkodzeniu, ale czy można go jakoś sprawdzić ? Oczywiście dysponuje zasilaczem 12V, miernikiem.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Tymi narzędziami można sprawdzić , tylko nie wiesz jak.
    Opisz jaki masz ten zamek centralny ; na kluczyk? na pilota(zdalnie sterowany)?centralka fabryczna? czy dokładana? jakie masz ładowanie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Jak masz fabryczny zamek to mózg jest przy nogach pasażera po prawej. Jak tam nie dochodzi napięcie a bezpiecznik ok to szukaj pod fotelami zgnitej wiązki.Jak masz na czerwonym grubym plus na brązowym grubym masę to spróbuj kontrolką wysterować moduł zamka(brązowe cieńkie z paskiem).
  • Poziom 8  
    Sterownik już wymontowałem właśnie. Jest fabryczny KIEKERT 90 457 682. Na pilota wcześniej działał normalnie. Pilot sprawny. I czy mogę teraz sprawdzić jakoś ten sterownik ? Podając impuls napięcia na któreś wejście i sprawdzić miernikiem czy jakieś inne styki zostaną zwarte czy też tam może napięcie się pojawi ? Jak bym miał pewność że sterownik jest sprawny to na spokojnie mógł bym później sprawdzać okablowanie w aucie.
  • Poziom 8  
    Rozebrałem sterownik i jest tam taki element:
    Astra F 1.4 - Sterownik centralnego zamka

jedyne oznaczenia na niej to TFK. Czy to jest dioda prostownicza ??