Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt sterownika GSM ze starego SE T 630.

24 Maj 2014 14:50 840 2
 • Poziom 23  
  Witam, potrzebuję pomocy w projekcie prostego sterownika GSM na starym SE T630. Projekt na pracownię elektroniczną, ma reagować na jeden sygnał zewnętrzny (przełącznik) i wysyłać powiadomienie sms o zmianie stanu oraz umożliwiać zmianę stanu innego wyjścia za pomocą komendy SMS.

  Schemat i płytkę już zaprojektowałem teraz obmyślam kod i jakoś tego nie widzę.
  1. Chodzi o to że nie bardzo wiem gdzie trzymać numery na które ma wysyłać powiadomienie tak żeby można to było łatwo edytować. Myślałem żeby trzymać je w pamięci SIM ale nie wiem czy miałbym do niej dostęp z poziomu mikrokontrolera.
  2. Jak umożliwić dodawanie/kasowanie numerów z zewnątrz? Myślałem nad użyciem rs-232 ale problem w tym że procek gada z telefonem po rsie i chyba nie da się do tego dopiąć jeszcze komputera.


  Proszę o jakieś podpowiedzi a reszta wątpliwości wyjdzie w trakcie dyskusji. Pozdrawiam Tomek.
 • Poziom 26  
  Mikrokontroler z eepromem i dwoma RSami?
 • Poziom 23  
  Przed chwilą testowałem sterowanie telefonem przez bluetooth i FMA jest dostęp do pamięci telefonu i SIM więc tam moge ładować kontakty, pytanie czy da się dostać do tego również z poziomu mikrokontrolera?
  Odpadłyby oba problemy i dodatkowy koszt na eeprom i lepszy mikrokontroler.
  Sterownik planowałem na atmedze 8.


  EDIT:
  Jest pewien kłopot z dogadaniem sie z telefonem. Używam przejściówki wbudowanej w zestaw ATB. Przejściówka zwraca echo po zwarciu RX z TX. Podpinam telefon w taki sposób, TX przejściówki do RX tel przez rezystor 1k, pin TX tel do RX przejściówki bezpośrednio. Masy razem. Telefon zasilam z przetwornicy na LM2596 3.5V. Niestety w żaden sposób nie odpowiada, próbowałem łączyć bez rezystora ale też nic.
  Komendy wysyłam z putty i co dziwne jak wysyłam na port COM bluetooth to telefon odpowiada a jak na COM przejściówki to cisza nawet echo nie wraca.
  Próbowałem też dać dzielnik między TX przejściówki a RX telefonu (2,4k i 5,6k) ale też nie pomogło. Przejściówka poprawnie rozpoznaje 3.5V bo sygnał za dzielnikiem podałem na RX przejściówki i echo poprawnie wracało.

  Proszę o jakieś rady bo już nie mam pomysłów.