Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka flora ke1201 silnik nagle przestał działać

24 Maj 2014 17:42 1896 6
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich
    Dzisiaj w trakcie koszenia trawy, kosiarka Flora KE1201 nagle przestała działać.
    Nie chce się włączyć, brak jakichkolwiek dźwięków, zasilanie dochodzi. Czy to może być uszkodzony kondensator CBB60 16mF ?
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.
    Pozdrawiam
    Pinbud
  • Poziom 30  
    Czym sprawdzałeś czy zasilanie dochodzi? Mam nadzieję, że nie próbnikiem z neonówką.
  • Poziom 25  
    A świeca na pewno dobra? Daje iskrę? Olej kiedy wymieniałeś i czy było go na tyle?
    Czym sprawdzane napięcie?
    Kondensator może być uszkodzony ale w to wątpie.
  • Poziom 30  
    To jest kosiarka elektryczna zasilana z sieci 230V... Skąd tu ma świeca być lub olej?
  • Poziom 25  
    Skąd miałem wiedzieć, że elektryczna?
    Skoro ekektryczna to sprawdź czy prad dochodzi do silnika, sprawdż i wyczyść szczotki (jeżeli to silnik komutatorowy). Jeżeli umiesz sprawdź też ten kondensator o którym pisałeś.

Dodano po 52 [sekundy]:

Pamiętaj, że w tym silniku jest prąd 220V, który tylko czeka, żeby cię porazić. UWAŻAJ PRZY GRZEBANIU!
  • Poziom 30  
    Od kilku lat jest standard 230V, nie 220V. Jednakże najpierw należy sprawdzić czy prąd dochodzi do włącznika, i z niego wychodzi :)
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Uszkodzony był przewód od wtyczki do włącznika. Wymieniłem i działa.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam
    Pinbud