Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie HDMI - Połączenie komputera z telewizorem

Rudder 24 Maj 2014 18:15 1938 19
  • #1 24 Maj 2014 18:15
    Rudder
    Poziom 18  

Chciałbym podłączyć telewizor http://www.samsung.com/pl/support/model/LE32C550J1WXXH-techspecs z laptopem http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-periphe...rs/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP300E7A-S04PL za pomoca kabla HDMI. Gdy tak robie ,,Centrum mobilności w systemie Windows 7" wyświetla Ekran jest podłączony. Jednak nie wiem jak na ekranie laptopa wyświetlić obraz z telewizora i na odwrót bo jestem laikiem w tych sprawach. Jak to wykonać ?

0 19
  • #2 24 Maj 2014 18:27
    intenso
    Poziom 38  

Na laptopie nie wyświetlisz obrazu z tv.
    Aby mieć obraz na tv z laptopa Pulpit-pr.myszy-rozdzielczość i powiel ekrany.

0
  • #3 24 Maj 2014 18:27
    bluenet
    Poziom 8  

Witam.
    Naciśnij na klawiaturze jednocześnie Fn+F4. Naciskaj do czasu kiedy zobaczysz na ekranie obrazek 2 ekranów połączonych ze sobą. Pozostaw te ustawienia i odczekaj chwilę na połączenie z telewizorem.

0
  • #4 24 Maj 2014 18:29
    sosarek

Poziom 43  

Możesz tylko i wyłącznie wyświetlić obraz z laptopa na telewizorze, a nie na odwrót. Po włączeniu obu urządzeń wybierz w tv odpowiednie wejście pod które podłączony jest kabel (np.HDMI 2), a w Windowsie użyj kombinacji klawiszy Windows+P by włączyć wyświetlanie przez HDMI.

0
  • #5 24 Maj 2014 18:46
    Rudder
    Poziom 18  

A może jedną wersje ustalcie, a nie trzy bo po co ?

0
  • #6 24 Maj 2014 18:49
    sosarek

Poziom 43  

Rudder napisał:
    A może jedną wersje ustalcie, a nie trzy bo po co ?

Widzisz, że wszystkie wersje są do siebie podobne a zarazem poprawne, i padły praktycznie w tym samym czasie, więc nie rozumiem Twojej irytacji.

0
  • #7 24 Maj 2014 18:53
    Rudder
    Poziom 18  

sosarek napisał:
    nie rozumiem Twojej irytacji.

Takiej nie posiadam. Potrzebuje wiedzy aby wyswietlić film i już ją mam.

sosarek napisał:
    wybierz w tv odpowiednie wejście pod które podłączony jest kabel (np.HDMI 2)
    Jaka funkcja w Menu Samsunga mi to ,,wybiera" ?

0
  • #8 24 Maj 2014 18:55
    sosarek

Poziom 43  

sosarek napisał:
    wybierz w tv odpowiednie wejście pod które podłączony jest kabel (np.HDMI 2)
    Jaka funckcja w Menu Samsunga mi to ,,wybiera" ?[/quote]

Bo ja wiem, może np. przycisk SOURCE na pilocie ??? Troszkę samodzielnego myślenia nie zaszkodzi.

0
  • #9 24 Maj 2014 19:02
    bluenet
    Poziom 8  

Kolego Rudder.
    Czy Samsung dostarczył instrukcję z telewizorem? Od lektury tego dzieła rozpoczyna się eksploatację odbiornika...

0
  • #10 24 Maj 2014 20:14
    Rudder
    Poziom 18  

W instrukcji (w opakowaniu z telewizorem) nie było napisane jak podłączyć komputer do telewizora kablem HDMI. Było za to napisane jak ustawić i włączyć TV i chyba jeszcze, że w celu zaznajomienia z instrukcją uruchomić strone samsunga.

Dodano po 19 [minuty]:

W instrukcji user manual na tej stronie http://www.samsung.com/pl/support/model/LE32C550J1WXXH-downloads jest jedna kartka ,,podłączanie komputera za pomocą HDMI" i są na niej tylko i wyłącznie dane matematyczne np. częstotliwości itp. zwane ,,Trybami Wyświetlania" a nie ma na tej kartce ustawień konfiguracyjnych dlatego bluenet nie rozumiem po co zadałeś pytanie o instrukcje.

0
  • #11 24 Maj 2014 20:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No to jeszcze zapoznaj się z instrukcją od komputera.

0
  • #12 24 Maj 2014 20:52
    Rudder
    Poziom 18  

KOCUREK1970 napisał:
    No to jeszcze zapoznaj się z instrukcją od komputera.

Wiadomo doświadczenie w konfiguracji sprzetowej się liczy. Aby w pełni wykorzystywać możliwosci swojego domowego sprzętu rtv trzeba miec zaawansowaną wiedzę. :D

0
  • #13 24 Maj 2014 20:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rudder napisał:
    Aby w pełni wykorzystywać możliwosci swojego domowego sprzętu rtv trzeba miec zaawansowaną wiedzę.

Nic bardziej mylnego.
    Wystarczy umieć czytać, rozumieć co się czyta, trochę, odrobinkę pomyśleć, i podłączając być dymnym niczym paw z efektów,
    jak mawiał imć pan Onufry Zagłoba "jam to, nie chwaląc się sprawił".

0
  • #14 24 Maj 2014 21:02
    sosarek

Poziom 43  

Miałeś już raz wyraźnie napisane jak to wszystko podłączyć i jakie czynności należy wykonać by uzyskać obraz na tv, więc nie rozumiem czego nie możesz w tym wszystkim pojąć.
    Czy tak trudno jest włożyć wtyki w odpowiednie miejsca, na tv wybrać źródło sygnału (np.HDMI1 itp.), a następnie na laptopie użyć kombinacji klawiszy Windows+P ?

0
  • #16 25 Maj 2014 13:10
    sosarek

Poziom 43  

Czy już nikt nie potrafi samodzielnie myśleć? Albo metodą prób i błędów, albo spojrzeć pod które gniazdo(o dziwo będą opisane!) wpięty jest kabel i takie wybrać w opcjach tv.

0
  • #17 25 Maj 2014 17:37
    Rudder
    Poziom 18  

sosarek napisał:
    Czy już nikt nie potrafi samodzielnie myśleć?
    po to forumowicze piszą na forum, aby się dowiedzieć informacji od innych osób. Ludzie muszą sobie pomagać co czyni nas społeczeństwem.

0
  • #18 25 Maj 2014 17:46
    sosarek

Poziom 43  

Rudder napisał:
    sosarek napisał:
    Czy już nikt nie potrafi samodzielnie myśleć?
    po to forumowicze piszą na forum, aby się dowiedzieć informacji od innych osób. Ludzie muszą sobie pomagać co czyni nas społeczeństwem.

Społeczeństwo opiera się na czymś innym, póki co większość osób zakładających posty zachowuje się jak stado zniewolonych umysłowo małp, które nie potrafią samodzielnie zrobić nic - tylko wykonywać nie zbyt złożone polecenia innych (a i to nie zawsze potrafią). Jest to tylko moja osobista opinia, nie mająca nikogo obrazić, a jedynie zobrazować problem pojawiający się na Forum coraz częściej. Pewnie za chwilę padnie odpowiedź w stylu "przecież my się uczymy albo coś" - ale czego - klepania zdań na klawiaturze bez wykazania się jakąkolwiek pomysłowością ze swojej strony? Niestety, ale takie pokolenia nam rosną, choć i starsi podporządkowują się tej "modzie".
    Sorki za offtop, ale odpowiedź na pytanie zadane przez autora postu padła już wielokrotnie, a on nadal nie potrafi jej zrozumieć.

0
  • #19 25 Maj 2014 17:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rudder napisał:
    po to forumowicze piszą na forum, aby się dowiedzieć informacji od innych osób

Jak oddychać, też się będziesz pytał?.
    Rudder napisał:
    Ludzie muszą sobie pomagać co czyni nas społeczeństwem.

Nie myl naszego pomagania z wyręczaniem, lenistwem i cwaniactwem pytających.
    Ktoś ma do Ciebie do domu przyjechać, odwrócić Twój tv, przekładać kable i pilotem sprawdzać, gdzie się obraz pojawi? - NFW.
    sosarek napisał:
    póki co większość osób zakładających posty zachowuje się jak stado zniewolonych umysłowo małp, które nie potrafią samodzielnie zrobić nic - tylko wykonywać nie zbyt złożone polecenia innych (a i to nie zawsze potrafią).

Dokładnie, bez srajbuka, jeden z drugim do kibla nie trafi....
    Z tego powodu, Twojego zachowania temat powinien być już w koszu.

0
  • #20 25 Maj 2014 18:20
    Rudder
    Poziom 18  

Jeśli mi odpowiadacie na moje posty to ja też odpowiem. Internet powstał na zasadzie wymiany informacji przez jego uzytkowników przez co stworzyło się społeczeństwoosób korzystajacych z z jego dobrodziejstw. Jeśli ktoś ,,nie lubi" odpowiadać na dane tematy i posty to najlepiej niech nie zagląda na dane forum, strone lub temat. Nikt nie musi nabijać sobie postów idących w tysiące, moich jest tylko około dwieście napisanych przez 3 - 4 lata. A tak pozatym to nie użytkownicy tylko moderatorzy powinni być opiniotwórczy, których jest od groma na elektrodzie i dzięki temu jest to forum takie dobre.
    To wszystko. Proszę moderatora o zamknięcia tematu. Ja go już zamykam, ponieważ rozwiązałem mój problem.

0