Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozmieszczenie kamer cctv

BIUPROON 24 May 2014 19:09 3168 12
Optex
    BIUPROON
    Level 9  
    Witam
    Mam problem jak w temacie klient posiada objekt 120m x18m i chcialby go monitorować kamerami cctv i do tego dwiema bo taniej wg. mnie to nawet 3 kamery na obiekt jest za mało. Przy trzech kamerach kąt pokrycia to 54 stopni i zasięg 40m a jakość transmisji obrazu ?Kamery jakie wybrałem to kamery firmy KENIG KG-T90SHE
    rejestrator LC-SDVR-88. W tym układzie najdalsza kamera od rejestratora będzie 200m. Będzie miała oddzielne zasilanie. Pozostałe z centralnego zasilacza przy rejestratorze. Kabel tych oddalonych kamer to YWD 75 Ohm. Pozostałe kamery na kablu K-60+2x0.5. A są to dwa obiekty oddalone od siebie 40m. Wysokość w kalenicy nie przekracza 4m. A więc obiekty niskie. Jest pytanie- jak oświetlić tymi kamerami całą przestrzeń? Czy ktoś ma pomysła jak to ugryźć mogę przesłać schemat moich wypocin. Proszę o sugestie.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    Narysuj jakiś plan obiektu z naniesionymi możliwymi przeszkodami terenowymi, ułatwi to trochę osąd sytuacji. Kamerami w żaden sposób nie oświetlisz terenu, do tego celu potrzebujesz zewnętrzne źródło światła, np.halogeny lub latarnie na monitorowanym obszarze. Ilość kamer wg. mnie jest jakąś abstrakcją, biorąc pod uwagę ich parametry.
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    BIUPROON wrote:
    Witam
    Mam problem jak w temacie klient posiada objekt 120m x18m i chcialby go monitorować kamerami cctv i do tego dwiema bo taniej wg. mnie to nawet 3 kamery na obiekt jest za mało. Przy trzech kamerach kąt pokrycia to 54 stopni i zasięg 40m a jakość transmisji obrazu ?Kamery jakie wybrałem to kamery firmy KENIG KG-T90SHE
    rejestrator LC-SDVR-88. W tym układzie najdalsza kamera od rejestratora będzie 200m. Będzie miała oddzielne zasilanie. Pozostałe z centralnego zasilacza przy rejestratorze. Kabel tych oddalonych kamer to YWD 75 Ohm. Pozostałe kamery na kablu K-60+2x0.5. A są to dwa obiekty oddalone od siebie 40m. Wysokość w kalenicy nie przekracza 4m. A więc obiekty niskie. Jest pytanie- jak oświetlić tymi kamerami całą przestrzeń? Czy ktoś ma pomysła jak to ugryźć mogę przesłać schemat moich wypocin. Proszę o sugestie.

Ale jakiej jakości klient oczekuje? W sensie, że chce "cokolwiek" widzieć, czy jakieś konkrety?
  • Optex
    BIUPROON
    Level 9  
    sosarek przesyłam szkic terenu z obiektami, wymiary są podane w metrach rejestrator jest w budynku nr 3. A jeżeli chodzi o sugestie co i jak klient chce widzieć po prostu skomentował to tak "chce obserwować co się dzieje wewnątrz.
    Rozmieszczenie kamer cctv
    suworow
    Admin of Property security
    BIUPROON wrote:
    klient chce widzieć poprostu skomentował to tak "chce obserwować co się dzieje wewnąt

To się może zdziwić co widać na 40 metrze. Weź jedną kamerę na próbę i pokaż to klientowi.
    BIUPROON wrote:
    Jest pytanie- jak oświetlić tymi kamerami całą przestrzeń?

Ja to bym jeszcze spytał o spadki napięć (bo na oko widać że tu jest coś nie tak) i to czy wybrany przez Ciebie kabel będzie tu odpowiedni.
    Pozdrawiam
    BIUPROON
    Level 9  
    Najdalsze kamery miałyby własne zasilanie. Sygnał wizyjny po koncentryku gdyby z obrazem było coś nie tak to wepnie się wzmacniacz wizji

Dodano po 40 [minuty]:

faktem jest że, zakładałem kamery na obiektach 80 metrowych i bez problemu ale wyższych gdzie ekspozycja kamer była w pełni wykorzystana a w tych "jamnikach" jest problem czy ktoś miał takie doświadczenie?
    suworow
    Admin of Property security
    teraz piszesz
    BIUPROON wrote:
    Najdalsze kamery miałyby własne zasilanie.

a na początku napisałeś
    BIUPROON wrote:
    W tym układzie najdalsza kamera od rejestratora będzie 200m. Będzie miała oddzielne zasilanie. Pozostałe z centralnego zasilacza przy rejestratorze.

i do tej wypowiedzi się odniosłem.
    BIUPROON wrote:
    a w tych "jamnikach" jest problem czy ktoś miał takie doświadczenie?

Nie doświadczenie tylko koszmary. Przecież sam dobrze wiesz że g....będzie widać przy tej ilości kamer i rozmieszczenie nie ma tu nic do rzeczy. Pytanie czy zdaje sobie z tego sprawę inwestor, i na ile jesteś z taką informacją do niego dotrzeć ( trafiają się w końcu goście którzy wszystko wiedzą lepiej, a jak przyjdzie do płacenia to powiedzą że to w końcu pan jesteś specjalistą i prosze to zrobic tak by było dobrze)
    tak jak pisałem:
    podłaczyć jedną kamerę i pokazać klientowi co będzie widać ( a w zasadzie czego nie będzie)
    jezeli to kwestia budżętu to zastosować po prostu nawet tańsze kamery ale jednak więcej.
    zrobić okablowanie na skretce komputerowej tak by mieć zapas na dołaczenie dodatkowych kamer.
    pozdrawiam
    Korgoth
    BIUPROON wrote:
    Najdalsze kamery miałyby własne zasilanie. Sygnał wizyjny po koncentryku gdyby z obrazem było coś nie tak to wepnie się wzmacniacz wizji

Dodano po 40 [minuty]:

faktem jest że, zakładałem kamery na obiektach 80 metrowych i bez problemu ale wyższych gdzie ekspozycja kamer była w pełni wykorzystana a w tych "jamnikach" jest problem czy ktoś miał takie doświadczenie?

Tak jak kolega pisał, pokaż klientowi jak będzie taka kamera widziała. Tak z ciekawości wrzuciłem te dane do programu do projektowania, masz dwa screeny w załączniku.
    Zasięg przy 33 pixelach / metr pola widzenia kamery - czyli taka znośna jakość jeśli chodzi o stwierdzenie "tak to był człowiek a nie sarna", jak widzisz nie sięga na pełne 40 metrów. Dopiero 20 pixeli na metr, to jest takie minimum z minimum do ogólnej obserwacji, ale raczej żeby stwierdzić - tak wtedy coś tam się działo.
    BIUPROON
    Level 9  
    suworow dzięki za wyczerpującą odpowiedź zgadzam się z tym klient chciałby hollyud
    w kurnych chatach jak tylko do zapłaty to d....sko ściska. Zrobię tak jak mówisz kamera+ monitor serwisowy i pokazówka. Odezwę się po przedstawieniu. A na razie zawieszam temat.

Dodano po 14 [minuty]:

Korgoth możesz zrobić symulację na swoim programie dane konstrukcyjne obiektu: wys. ściany 2,5m szer. szczytu 18m wys. w kalenicy 4,5m dł. obiektu 120m w środku słupy podporowe dachu byłbym wdzięczny za scrina
    pozdrawiam
    Korgoth
    BIUPROON wrote:
    Korgoth możesz zrobić symulację na swoim programie dane konstrukcyjne obiektu: wys. ściany 2,5m szer. szczytu 18m wys. w kalenicy 4,5m dł. obiektu 120m w środku słupy podporowe dachu byłbym wdzięczny za scrina
    pozdrawiam

Oj wybacz kolego, mam tyle "komercyjnych" projektów na głowie do narysowania, że to co wyżej to max co mogę zaoferować w ramach "koleżeńskiej forumowej pomocy" za punkty ;)

EDIT
    Namów klienta, żeby znalazł budżet na porządny projekt :P
    SJS
    Level 15  
    BIUPROON wrote:
    Witam
    . Proszę o sugestie.

Kupujesz na stronie www.pkn.pl normę PN EN 50132-7:2003
    Spisujesz lub pokazujesz klientowi co jest zapisane w "warunkach użytkowych"
    a tam punkt po punkcie jest wypisane co należy i w jakim zakresie zrobić aby ustalić "Wymagania użytkowe"
    Ustalić przed projektem i wyborem systemu
    Bez nich będzie zbiór elementów ale nie będzie systemu CCTV.
    ==
    Nie masz pieniędzy na zakup normy?
    Zerknij tu Warunki użytkowe
    oraz tu
    Błędy
    BIUPROON
    Level 9  
    Korgoth to na jakim programie projekty robisz?
    Korgoth
    BIUPROON wrote:
    Korgoth to na jakim programie projekty robisz?

Revit, AutoCad, Sketchup, CCTV CAD, sporo narzędzi jest tutaj:
    http://www.cctvcad.com/