Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Perfection V700 Photo Sc - zablokowany

24 Maj 2014 20:18 1113 2
  • Poziom 2  
    Usiłowałam podłączyć do komputera (Windows XP Home Edition) skaner Epson Perfection V700 Photo. Zainstalowałam oprogramowanie z płyty firmowej, przesunęłam suwak z tyłu z zamkniętej kłódki na otwartą, podłączyłam zasilanie i podłączyłam skaner kablem USB do komputera.

Gdy usiłuję uruchomić skaner, ten zaczyna pierdzieć (nie znam lepszego określenia). Wydaje mi się, że to coś, co świeci pod szkłem, powinno przelecieć w jedną i w drugą stronę, ale się nie rusza i mam wrażenie, że to właśnie to pierdzi), potem wyskakuje komunikat: "Brak możliwości poprawnej komunikacji ze skanerem. Zespół karetki może być zablokowany w zależności od modelu skanera. Upewnij się, czy skaner jest prawidłowo podłączony i ustawiony na skanowanie. Wyłącz skaner i załącz go ponownie."

Nie widzę już żadnej możliwości odblokowania czegokolwiek bez rozkręcania skanera. Nie wiem, czy jest prowidłowo podłączony, ale nie widzę innej możliwości, próbowałam podłączać do różnych portów USB - bez różnicy. "Ustawiony na skanowanie" - to urządzenie ma tylko możliwość skanowania, więc nie widzę możliwości manewru. Włączałam i wyłączałam wielokrotnie, komputer, skaner, obydwa, na chwilę, na kilka dni - nic nie zmienia.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, co mogłabym jeszcze sprawdzić lub gdzie poszukać?
  • Poziom 2  
    Jest jeszcze jedna blokada - na wewnętrznej stronie pokrywy. Gdy ją odblokowałam, skaner zaczął działać.

Dziękuję bardzo za linka, nie udało mi się wcześniej dotrzeć do pełnej dokumentacji, na pewno jeszcze nie raz skorzystam.