Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter ATA na SATA - System się nie ładuje, zawiesza się trwa uruchamianie...

24 Maj 2014 21:19 1875 20
  • Poziom 24  
    Witam. Kupiłem kilka dni temu adapter do podłączenia dysku ATA do płyty która posiada tylko sata. Po założeniu zworki na master, podłączeniu zasilania do dysku i adaptera i włączenia komputera dysk jest w biosie widoczny obok dwóch dysków na sata i napędu także na sata. Niestety w czasie gdy zaczyna ładować się 7 komputer zawiesza się na komunikacie "trwa uruchamianie systemu windows". Mogę czekać godzinę i dalej stoi. Miałem kiedyś identyczny problem z kontrolerem na układzie ite8212f którego nie rozwiązałem do tej pory. Pomógł dopiero zakup normalnego dysku na sata ale nie oto mi chodziło.

Komputer
    Athlon x2 250
    6 GB ram
    Asrock 970 pro3
    Radeon 6850
    ocz 500w
    1 dysk 500 GB na sata samsunga
    2 dysk 250 GB seagate na sata
    3 napęd LG na sata
    oraz 160 GB dysk ata Seagate przez który wszystko nie startuje
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Właśnie Windows jest na 500 GB, a ten na ATA jest na filmy.

Dodano po 8 [minuty]:

Zobacz

Adapter ATA na SATA - System się nie ładuje, zawiesza się trwa uruchamianie...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Dobra, zaraz spróbuję ale coś mi się wydaje że tego problemu nie rozwiąże i przejściówka będzie sobie leżeć aż ją wyrzucę bo będzie niepotrzebna.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Poszło na to 40 zł. Z dwoma wcześniejszymi kontrolerami to ponad 120 zł. Odłączyłem 250 GB na sata dysk i napęd i zostawiłem samą systemową 500 GB i ten 160 GB na przejściówce. W biosie oba widoczne. Efekt dalej ten sam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Dla testu podłączyłem dwa inne dyski 80 GB i zmieniłem przewód sata jak i dyski ustawiałem na master. Zero efektu. Próbowałem także na zmianę AHCI i IDE bez skutku.
  • Poziom 24  
    Identyczne nie powiem co. Różni się najwyżej co rozmieszczeniem kondensatorów. Dobrze najprawdopodobniej będę reklamował.
  • Poziom 24  
    Jednak przejściówka jest sprawna bo wmontowałem dysk z nią do drugiego kompa i system się normalnie załadował i dysk normalnie działa. Już sam nie wiem co może to blokować. Chyba zrobię format.
  • Poziom 24  
    Jeśli coś to na drugim kompie też jest windows 7 64 bit więc dziwny problem.
  • Poziom 24  
    Takie 2 kontrolery na ite8212f leżą bo powodowały identyczny problem.
  • Poziom 24  
    W czwartek zrobię format. Tzn mam jeszcze 40 GB dysk na sata i na niego wgram windę. Podepnę także ten 160 GB na przejściówce i zobaczymy co z tego wyjdzie. Sprawdzę też czy na ubuntu wszystko idzie.
  • Poziom 24  
    Problem się częściowo rozwiązał. Po wgraniu windowsa i ustawieniu w biosie trybu ide system się uruchamia tylko trwa to jakieś 5 minut. Tzn tyle czasu jest wyświetlany monit trwa uruchamianie systemu windows. Gdy już się załadował dysk ma transfer jakieś 2 MB/s.
  • Poziom 24  
    Przejściówka poprawnie działa przynajmniej z napędem. Są normalne prędkości odczytu i nic się nie zawiesza.