Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32D420 - Problem z tunerem ( ściślej odbiorem DVBT, niekoniecznie głowica)

Darek.S 25 Maj 2014 00:04 2043 0
    Darek.S
    Poziom 31  
    Witam. Po czasie przestają działać/mocno kratkują kanały DVBT. Płyta LD01B. Głowica EBL60721201. Po zdjęciu ekranu z głowicy w zasadzie pracuje ale podgrzanie skutkuje natychmiastowym spadkiem jakości. Po zaprzestaniu grzania wraca prawie natychmiast - tak jakby chodziło tu o wybrzuszenie płyty głowicy w trakcie grzania (gradient temperatury, po wyrównaniu temperatury głowicy już działa choć ta nadal gorąca). Podobnie opukiwanie ale czymś twardym. Opukiwanie palcem nie powoduje pogorszenia. Programy analogowe ( mam jeden) odbierają zawsze. Czyżby coś z kwarcem?? ( dotknięcie go palcem powoduje takie same efekty). Tak sobie czytam i widzę, że te głowice są awaryjne https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2573480.html . Ta sprawa zakończyła się sukcesem ( gratuluje determinacji) ale potrwało to trochę.
    Czy w tej sytuacji nie rozsadniej od razu zastosowac zewnętrzny tuner??

Edit:
    Wczoraj "dmuchnąłem tą głowicę". Brak efektu. Zauważyłem natomiast, że podgrzanie okolicy pod procesorem daje identyczne efekty ( obszar głowicy oddzieliłem).
    Darek.S napisał:
    Czyżby coś z kwarcem??
    Tylko nie z tym w głowicy. Bezpośrednio po prockiem jest takowy 24MHz i podgrzanie go lutownicą właśnie skutkuje natychmiastowym brakiem odbioru DVBT.
    Co ciekawe selektywne podgrzanie samej głowicy też przynosi podobny efekt tylko jakby wolniej. Wyginanie płyty nie powoduje pogorszenia odbioru. podobnie opukiwanie palcem. Opukiwanie trzonkiem śrubokręta już owszem. Dzisiaj mam mieć kwarc.
    LG 32D420 - Problem z tunerem ( ściślej odbiorem DVBT, niekoniecznie głowica)

Edit:
    Kwarc wstawiony i tym razem całkowity brak sygnału. Ani siły ani jakości. Oryginalnie był SMD SY24.000 A1044 20. Wstawiłem niestety nie SMD CQ24.000 na możliwie krótko przyciętych nóżkach nóżkach. Kanał analogowy pracuje tak samo znaczy b.dobrze. Napięcia na nóżkach kwarcu 1,65V. Korci mnie by zapiąć oscyloskop. Wygląda na to, że ten kwarc musi być arcydokładny :cry: . Co koledzy na to.

Dodano po 3 [minuty]:

MB dostępny na znanym portalu do 200PLN czyli drożej od tunerka DVBT.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Z podłączona sondą oscyloskopu kwarc się nie wzbudza i TV w ogóle nie startuje. Nie wykluczone, że problem ma sam procek.

Edit:

Żeby się do końca upewnić pozwoliłem sobie pożyczyć stosowny kwarc z płyty Samsunga , który pozostał jako dawca. Sytuacja wróciła do "normy" tzn bez grzania i opukiwania pracuje. Być może prolem robią kulki pod BGA, ale wtedy powinien reagować na wyginanie. Zatem albo wymiana MB abo zewnętrzny tuner w zależności na co się zdecydują. Pozdrawiam.

Edit:

Tv odebrany z tunerkiem DVBT ale z zaleceniem aby oglądali na tunerze wbudowanym. U mnie bez opukiwania chodził O.K. Nie wiem jak u nich z sygnałem. U mnie siłą rzeczy musi być max ( Wzmacniacz kanałowy Hirschmann CMU 108 - w odległości 1,5 km mam BTS i musiałem zastosować kanałówkę). Zobaczymy jak to będzie.

Nie piszemy posta pod postem. Scaliłem. /Olek II/