Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6910p - Cykanie Przetwornicy nie ładuje

25 Maj 2014 08:56 1353 3
  • Poziom 7  
    Witam, po zwarciu we wtyczce zasilacza, laptop nie ładuje baterii, laptop działa bez problemu z samego zasilacza albo z samej baterii natomiast po podłączeniu zasilacza do lapka z zainstalowaną baterią (mam dwie) pojawia sie cykliczne cykanie co okolo 2 sek. i brak ładowania (działa puki bateria nie padnie)

Jak zrobiło sie to zwarcie to usłyszałem takie syczenie trwało przez około 3sek ustało jak odłączyłem wtyczkę zasilacza, potem był smród spalenizny, i lekki dymek.

Powiem szczerze że nie mam wiedzy w tej materii, ale może usterka jest oczywista i wystarczy wymienić podpalony element, jeszcze nie rozbierałem wszystkiego.
    natknąłem sie oczywiście na tego typu tematy ale różnica jest taka że mój laptop działa z samego zasilacza a inne nie tylko z baterii,
    Póki co to pod klawiaturą PQ3 i PQ4 nie noszą śladów spalenia, ale mam wrażenie że impreza była zaraz koło wejścia do zasilacza a tam są chyba kolejne mofsety na płycie.
  • Poziom 43  
    adamvfr napisał:
    , potem był smród spalenizny, i lekki dymek.

Z laptopa, czy z zasilacza. Jak z zasilacza to wiadomo że jest uszkodzony, wymienić lub naprawić.
  • Poziom 7  
    kokapetyl napisał:
    adamvfr napisał:
    , potem był smród spalenizny, i lekki dymek.

Z laptopa, czy z zasilacza. Jak z zasilacza to wiadomo że jest uszkodzony, wymienić lub naprawić.

Z laptopa w okolicy wejścia do zasilacza, zasilacz mam nowy już oczywiście.
  • Poziom 22  
    Jaką masz tam płytę główną ?

adamvfr napisał:
    laptop działa bez problemu z samego zasilacza albo z samej baterii

Skoro sprzęt nie chce współpracować w konfiguracji zasilacz+bateria, to w pierwszej kolejności sprawdź PQ2, PQ3, PQ4 i PQ7 (wylutuj i zmierz przejścia między wyprowadzeniami).
    Bardzo możliwe uszkodzenie PQ3

adamvfr napisał:
    Póki co to pod klawiaturą PQ3 i PQ4 nie noszą śladów spalenia

Wcale nie muszą być "rozpołowione" aby były uszkodzone.