Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T.amp e800/Tonsil Zeus/Mixer Numark

Zany 25 Maj 2014 10:51 1110 6
  • #1 25 Maj 2014 10:51
    Zany
    Poziom 8  

Witam.
    Wiem że tych tematów jest miliony ale chce się dowiedzieć czy taki zestaw bd odpowiadał na moje wymagania. Dziś zakupiłem końcówkę mocy T.amp e800 i chce zakupić mixer Numark i do tego 2 kolumny Tonsil Zeus.
    Pokój mam 30mkw i głownie słucham muzyki Hardstyle/Hardcore/Electro.
    Czasami prowadzę imprezy okazyjne tak do 60-80 osób. Nie jestem audiofilem i zależy mi na głośnej muzyce i dynamicznym basie.
    Co sądzicie o takim zestawieniu i czy macie jakieś lepsze propozycje?

0 6
  • #2 25 Maj 2014 11:43
    Pablo1964
    Moderator

Inne właściwości ma sprzęt domowy a inne estradowy. Nie istnieje sprzęt uniwersalny, mogący służyć zarówno w domu jak i na imprezach. Wielokrotnie omawialiśmy ten temat.

0
  • #3 25 Maj 2014 11:51
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Na imprezy takie do ok 50m2 dadzą radę, ale do domu oryginalne zeusy są za wysoko strojone, basu prawie w ogóle nie ma poniżej 50Hz

0
  • #4 25 Maj 2014 12:03
    Zany
    Poziom 8  

ok dzięki za informacje jeśli chodzi o bass to nie musi schodzić nisko tylko żeby było go czuć bo słyszałem że T.amp e800 nie da rady zbytnio go ruszyć. Ale się zobaczy jak za tydzień podłącze wszystko razem.

0
  • #5 25 Maj 2014 14:06
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Ten koniec mocy ma realnie ok 300W dla 4Ω, kolumny mają moc RMS równą 250W, więc bez obaw ruszy te kolumny.

0
  • #6 25 Maj 2014 14:30
    Zany
    Poziom 8  

Mocy RMS ma zapas ale mi chodzi o bass że ta końcówka nie daje dobrego efektu. Ale tak jak mówię najpierw trzeba podłączyć i przekonać się na własnej skórze.

0
  • #7 26 Maj 2014 17:26
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Uzytkowinik19 napisał:
    Na imprezy takie do ok 50m2 dadzą radę, ale do domu oryginalne zeusy są za wysoko strojone, basu prawie w ogóle nie ma poniżej 50Hz

Moim zdaniem i powyżej 50m2 dadzą rade, ja musiałem poratować brata ciotecznego swoim sprzętem, który robił 18-tkę, bo jego DJ niestety uszkodził sprzęt na poprzedniej imprezie no i Altony 80 wraz z HK980 grały w garażu dla ciężarówek (mniej więcej 8m x 13m i wysoki z 6m). Co najciekawsze basu było zupełnie wystarczająco, wysokie tony miały w tym metrażu swój raj, przez co nie kuły w uszy, a średnie też dawały rade w zupełności.
    Tak więc jeśli autor postu planuje robić SPORADYCZNIE jakieś tego typu imprezy to podany przez niego sprzęt powinien się sprawdzić. Może to nie jest jego przeznaczenie to przyzna mi większość forumowiczów ale takie większe "wietrzenie" go czasami nawet się przydaje. W domu nie ma sensu słuchać tak głośno, a zeusy jakością nie grzeszą, zwłaszcza przy estradowej końcówce, tak więc moja propozycja brzmi tak, kupić niedrogi w miarę dobry wzmacniacz stereo domowy, a osobno używać końcówkę mocy do sporadycznego wykorzystywania na drobnych imprezach.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów