Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS rejestrator i kamery - wybór

yarko1 25 Maj 2014 10:56 2643 8
  • #1 25 Maj 2014 10:56
    yarko1
    Poziom 7  

Witam.
    Chciałbym się Was zapytać o opinie na temat kamer BCS DM4130TDNIR oraz rejestratora BCS DVR0401QE-II . Czy ten zestaw pozwoli mi na zdalny podgląd obrazu z kamer np. z laptopa? Oraz jaki jest kąt widzenia tych kamer, bo wydaje mi się że przy 2.8 mm - 12mm to kąt max 80 stopni. Takie kamery zaproponowała mi jedna z firm, jednak lepsze byłyby chyba kamery cyfrowe IP ?

0 8
  • #2 25 Maj 2014 11:40
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Nie ten dział.Proponuję przenieść zapytanie jak i szukać odpowiedzi w dziale zabezpieczeń stacjonarnych. Znajdziesz tam szereg opinii na temat sprzetu BCS jak i kamer IP. Po krótce. kamery średniej jakości. najtańszy rejestrator najbardziej popularnego dostawcy na rynku (taki ford T), 80- kilka stopni to naprawdę dużo.
    zdalny podgląd to obecie standard, Kamery IP megapikselowe mają zdecydowanie lepszą rozdzielczość ale tez cena sprzetu to 3 razy w górę. Pytanie czy potrzebujesz wyższych rozdzielczości Standardowe pytanie o warunki montażu budżet, wymagania. Bez tego jakakolwiek dyskusja nie ma sensu. O co pytać , na co zwróciuć uwagę będziesz wiedział jak poczytasz kilka postów na temat kamer.

Pozdrawiam

0
  • #3 25 Maj 2014 15:41
    Slepek25
    Poziom 13  

yarko1 napisał:
    Witam.
    Chciałbym się Was zapytać o opinie na temat kamer BCS DM4130TDNIR oraz rejestratora BCS DVR0401QE-II . Czy ten zestaw pozwoli mi na zdalny podgląd obrazu z kamer np. z laptopa? Oraz jaki jest kąt widzenia tych kamer, bo wydaje mi się że przy 2.8 mm - 12mm to kąt max 80 stopni. Takie kamery zaproponowała mi jedna z firm, jednak lepsze byłyby chyba kamery cyfrowe IP ?

Byłyby lepsze, ale też droższe. Być może takie Ci zaproponowali bo im zasugerowałeś konkretny budżet i specyfikę instalacji.

Te modele to są nowe tanie bullety od BCS-a z teoretycznie 800 TVL, a rejestrator ma już opcję 960H po wgraniu nowego softu. W tej cenie ten zestaw oferuje naprawdę przyzwoitą jakość jak na analoga.

Zależy natomiast co chcesz widzieć, bo może się okazać że tak dużo, że kamerki te nawet przy wąskim kadrze Ci tego nie umożliwią.

0
  • #4 29 Maj 2014 16:52
    didotom
    Poziom 16  

yarko1 napisał:
    Witam.

Zanim kupisz BCS sprawdź czy poprawili dziurę z strumieniem rtsp,
    gdzie to bez problemu można było mimo ograniczeń na konta użytkowania, oglądać wszystkie kanały, kiedyś przez przypadek do tego doszedłem :)

zrobiłem psikusa dystrubutorowi sami się zdziwili i szybko zdjęli kamery online z swoich stron www,,

odpowiedzi nie uzyskałem od producenta, co zamierzają z tym zrobić od dystrybutora tylko podziękowania i cisza,

wywaliłem u siebie BCS-y,

0
  • #5 13 Paź 2014 10:42
    mizer82
    Poziom 10  

Witam.
    Kolego didotom możesz podać bliższe informacje na temat tych kamer BCS (chętnie sprawdzę bo aktualnie testuję sprzęt tej firmy) bo faktycznie zdjęli kamery ze strony.

0
  • #6 13 Paź 2014 10:46
    didotom
    Poziom 16  

mizer82 napisał:
    Witam.
    Kolego didotom możesz podać bliższe informacje na temat tych kamer BCS (chętnie sprawdzę bo aktualnie testuję sprzęt tej firmy) bo faktycznie zdjęli kamery ze strony.

Dziura była w rejestratorach z strumieniem rtsp,

czyil:

po założeniu konta, z ograniczeniami gdzie np.: udostępniłeś tylko 2 określone kanały,

w linku do strumienia rtsp, mogłeś dać dowolny kanał i dla tego loginu i hasła i

i link otwierał strumień

w ten sposób można sobie podglądać obraz z dowolnych kamer, mimo, że tak być nie powinno bo dla danego konta udostępniłeś np.: 2 wybrane kanały

0
  • #7 13 Paź 2014 12:52
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

To i tak nie jest źle, jeszcze w zeszłym roku była dziura umożliwiająca sprawdzenie loginu i hasła tak zwanego "super admina", to dopiero jazda :)

Taka ciekawostka, dostęp do roota w kamerach Foscam nadal nie jest naprawiony :) a, że na rynku pełno tego OEMowego shitu i klonów tego ustrojstwa, to o znalezienie "elektronicznej niani" wystawionej na adres publiczny to nie problem...
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-23924...se-Marc-Gilbert-wife-2-year-old-daughter.html

Airlive chyba już załatał dziurę.

A ludzie nadal będą kupować chińskie wynalazki :)

0
  • #8 13 Paź 2014 19:49
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Korgoth napisał:
    jeszcze w zeszłym roku była dziura umożliwiająca sprawdzenie loginu i hasła tak zwanego "super admina", to dopiero jazda :)

Znając adres IP dalej można sprawdzić wszystkie hasła - nic się nie zmieniło.

0
  • #9 14 Paź 2014 09:22
    didotom
    Poziom 16  

treborsz napisał:
    Korgoth napisał:
    jeszcze w zeszłym roku była dziura umożliwiająca sprawdzenie loginu i hasła tak zwanego "super admina", to dopiero jazda :)

Znając adres IP dalej można sprawdzić wszystkie hasła - nic się nie zmieniło.

jeśli masz na myśli z użyciem specjalnego programy dołączonego do kamer, to ten problem spotkałem w kilku rodzajach kamer, byłem zaskoczony pisąłem do producenta, to powiedział co w tym złego, w końcu to tylko w sieci lokalnej działa,

co do foscam to ja po prostu podłączając do nvr ustawiam ip z podsieci lokalnej bez adres bramy aby internet nie działał,
    a podgląd już z rejestratorów sprawdzonych hikivision robię,

ciekawostka z kamerami p2p, ludki co nie zmieniają haseł fabrycznych, a sprawdziłem kiedyś z ciekawości ok 200 kamer to może 1% zmienionych haseł był, wszystkie mogłem podglądać w prywatnych domkach restauracjach sklepach i pośmiać się jak dłubią w nosie czy obijają się, ludzie wpinają kamery do routerów, a łączyć do kamer można się przez link zewnętrzny zaczynający się od np 22312.xxxx.com (wystarczy zmienić numer z przodu i kolejna kamera jest), kamera nie musi mieć globalnego IP adresu i nie musi mieć przekierowanych portów i nie da się wyłączyć na kamerach p2p producent na to to zmień sobie hasło :)
    .

0