Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon ładowarka MH-24 - Ładowarka nie kończy ładowania

25 Maj 2014 11:41 2184 9
  • Poziom 12  
    Witam.Mam taką ładowarkę do Nikona D5100.Po wsadzeniu bateri do ładowarki zaświeca sie dioda łądowania.Nawet po 5 godzinach ładowania dalej dioda mruga.Bateria jest na pewno dobra ,gdyż na innej ładowarce tego samego typu ładowanie przebiega normalnie.Czy ktoś może posiada schemat do tej ładowarki lub ma podobny problem.Jaki może być koszt naprawy takiej ładowarki ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Rozwiązałeś ten problem?
    Mojej od Nikona D70 przydarzyło się podobnie! Podczas ładowania dioda bardzo szybko miga i całość czyli ładowarka i bateria bardzo się nagrzewają! Pare godzin i nic - bateria nienaładowana.
    Jak radzicie, naprawiać czy kupić nową?
  • Poziom 12  
    Ja kupiłem nowa i mam święty spokój.Tobie też tak radzę.
  • Poziom 12  
    Kupiłem nowa oryginalną i Tobie też tak radze gdyż inne podróbki wykańczają akumulatory.(mam przykład na Canonie kiedyś kupiłem zamiennik ładowarki i akumulatory po trzech ładowaniach były do wyrzucenia .
  • Poziom 13  
    miałem podobnie w D5000, na szybko kupiłem podróbkę, ale ją wyrzuciłem jak tylko kupiłem oryginał. raz ładowała raz nie, nie stykała i trzeba było pilnować żeby kontrolka się świeciła i ładował się aku... szkoda nerwów i aku. Kup nową i oryginalną.
  • Poziom 13  
    Odświeżę, jeszcze nie kupiłem ale czas nagli - niedługo wyjazd.
    Mam dilemę,, używane chodzą po stówie i więcej a nowe to już 2-3 stówki. Są to normalne ceny?! czy da się znaleźć jakiś sklep z t.zw. dobrymi cenami?
    Kiedyś jak nie potrzebowałem to wiele razy widywałem na alle. oryginały używane po ok. 40 zł teraz to prawie 1/2 ceny mojedo D70 :(
  • Poziom 26  
    Podróbka ma wpinany kabel bezpośrednio w ładowarkę, oryginał ma na zatrzask zapinany adapter do odpowiedniego gniazda.
    Generalnie to co na allegro z akumulatorów i ładowarek to 90% podróbki.
  • Poziom 13  
    I wyszło szydło z worka, nie łatwo było otworzyć płaskim śrubokrętem:

1 Nikon ładowarka MH-24 - Ładowarka nie kończy ładowania 2 Nikon ładowarka MH-24 - Ładowarka nie kończy ładowania 3 Nikon ładowarka MH-24 - Ładowarka nie kończy ładowania

1. coś wylało?
    2. ufff! wiele łutów i ścieżek do poprawki,
    3. Kondensatory, szczególnie duże całe !? a więc co?

Podłączenie do sieci i dioda miga prawidłowo parę sekund i na tym koniec - zero reakcji dalej. Przyłożenie stykami akumulatora nic nie daje, dioda nie reaguję a więc nie ma ładowania.

Są szanse na reanimację jak myślicie?