Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C10 - Przesuwanie obrazu margines na wydruku

pablo781 25 Maj 2014 13:54 2295 1
  • #1 25 Maj 2014 13:54
    pablo781
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Ten temat może był już poruszany na elektrodzie, jednak nie znalazłem odpowiedzi.
    Mam kilka urządzeń konica minolta bizhub c10 i porzedniki magikolor mf 2450, i w każdej usterka jest taka sama. Po włączeniu i wydrukowaniu strony drukarka przesuwa obraz o 2-3 cm w dół. Czyli nie startuje dobrze sprzęgło rejestracji i po wydrukowaniu pojawia się błąd nie właściwy format papieru. Po skasowaniu błędu zdarza się, że drukarka drukuje poprawnie. Przeważnie nie drukuje po pierwszym włączeniu. Trzeba usunąć zacięcie papieru i drukuje poprawnie. Nie raz trzeba powtórzyć procedurę kilku razy aby drukowała poprawnie.
    Wyczyściłem rolkę pobierania papieru, wszystkie rolki transportujące papier, wyczyściłem wszystkie czujniki papieru, wgrałem nowy firmware.
    Nic nie pomaga
    Pozostaje wymiana sprzęgła rejestracji lub czujnik papieru rejestracji, lub wymiana płyty.
    Nie mogę zdiagnozować usterki, czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał.
    Są to super urządzenia mam ich chyba 6 szt. Jednak nie działają.
    Za pomoc w naprawie mogę oddać jedno takie urządzenie.
    Pozdrawiam

1 1
  • #2 11 Sty 2017 23:35
    chamlet
    Poziom 2  

Czy komuś udało się rozwiązać problem? Posiadam dwie drukarki bizhub C10 - każda z tym samym problemem - żadne czyszczenie nie przynosi efefktu. Instrukcja serwisowa również nie pomaga w rozwiązaniu problemu.

0