Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter i trzy tunery - słaba jakość i ciągłe przerywanie obrazu

thomas515 25 Maj 2014 16:11 1908 8
  • #1 25 Maj 2014 16:11
    thomas515
    Poziom 2  

Witam drodzy forumowicze. Dzisiaj straciłem cierpliwość do mojej telewizji satelitarnej. Od razu mówię, że przeczytałem masę wątków i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Najpierw wymienię zestaw i konfigurację, którą dysponuję:

- Talerz nc+ 70cm/80cm
    - Splitter Clone+ z trzema kartami (podłączony w kuchni)
    - Konwerter Linbox Universal Quad LNBF TK-6801QD
    - 2 tunery HD: Ferguson Ariva 102e (sypialnia), Ferguson 120 Combo (salon) oraz 1 tuner CYFRA + SD (kuchnia)

Od razu mówię, że na wszystkich urządzeniach jest najnowsze oprogramowanie. Problemem jest wiecznie zacinający się obraz na każdym telewizorze w szczególności z tunerami HD oraz sytuacja, której nie jestem w stanie zrozumieć. Aby móc oglądać telewizje w sypialni musi być załączony któryś z pozostałych tunerów. Wyłączenie tunera w kuchni i salonie powoduje przerwanie obrazu na stałe w sypialni. Nie wiem jak możliwe jest takie oddziaływanie. Podejrzewam winę konwertera lub splittera. Nie chce kupować nowych urządzeń bez pewnej diagnozy. Problemem jest również Siła (82%) i Jakość (70%) sygnału. Czytałem na innych wątkach, że wartości te powinny być znacznie wyższe. Kręciłem talerzem i więcej nie dało się wyciągnąć. Czy problemem może być jego położenie w okolicy podbitki? Załączam zdjęcie z położeniem talerza.

Dużo wydanych pieniędzy a komfort oglądania beznadziejny. Będę niesamowicie wdzięczny za każdą sensowną odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

1 8
  • #3 25 Maj 2014 16:29
    thomas515
    Poziom 2  

mihal2002 napisał:
    Wymień konwerter na markowy i po problemie.

Mógłbyś coś konkretnego polecić? Jesteś w miare pewien, że w tym problem?

0
  • #5 25 Maj 2014 19:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Widzę, że talerz też zamontowany "elegancko", kto jest "tfurcą" tego dzieła?.

0
  • #6 26 Maj 2014 08:49
    thomas515
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    Widzę, że talerz też zamontowany "elegancko", kto jest "tfurcą" tego dzieła?.

Heh, no oczywiście monter nc+. Mógłbyś sprecyzować co jest nie tak? Myślałem o kupieniu dłuższej rury, aby talerz był oddalony od sciany i podbitki.

0
  • #7 26 Maj 2014 12:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

geco napisał:
    Nie ma co się dziwić że przerywa jak połowę czaszy zasłania dach

I ja stawiam na to samo.
    Warto wymienić ten uchwyt, na dłuższy choćby o 10 cm, a kable, patrząc na fotkę, powinny wystarczyć.
    Jest możliwość, by w przypadku, jeśli jednak kable nie wystarczą, łączenia kabli z przedłużeniem ich były w jakimś suchym (w budynku najlepiej) miejscu?.
    geco napisał:
    Instalator nc+ he he he możesz go polecać

No dokładnie, każdy myśli, ze to takie proste "przecież ze szwagrem już kilka anten w rodzinie założyli", ale jak już zamontuje, i klient ma problemy, to "abonent jest chwilowo niedostępny....".
    A potem wszyscy porządni specjaliści, dostają przez takiego gamonia, łatkę partaczy.
    Konwertera nie kupuj innego, wydasz kasę, a efekt może być żaden,
    wymień na dłuższy uchwyt od ściany, koszt uchwytu, to 30/40 zł najwyżej, w porównaniu z ceną konwertera, a będzie wszystko działać.

0
  • #9 27 Maj 2014 08:21
    thomas515
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za porady! Zamówiłem w pierwszej kolejności konwerter Inverto Quad Black Ultra. Czytałem, że co jakiś czas trzeba go wymieniać a mój miał już dobre 5 lat. Zobaczymy czy pomoże. W następnej kolejności kupie dłuższy uchwyt. Tak jak pisał KOCUREK1970 w Castoramie uchwyt 20 cm dłuższy kosztuje 35 zł. Troche z tym roboty będzie. Poinformuję Was niedługo co pomogło.

0