Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32EL933 - Nie pamięta kolejności kanałów

25 Maj 2014 16:15 2322 4
  • Poziom 13  
    Witam. Z podanym w tytule modelem telewizora, dziadkowie mojej dziewczyny mają jeden problem. Mianowicie, co jakiś czas resetują się ustawienia listy kanałów do tej, jaka była świeżo po wyszukaniu programów. Oddali sprzęt kilka razy na gwarancję i za każdym razem to samo- w serwisie nie stwierdzono opisywanego problemu. Ostatnio nawet napisano w karcie gwartancyjnej, że została wymieniona płyta w telewizorze. Problem nie powtarza się regularnie. Czasem kanały posortują się po kilku minutach, a innym razem po kilku dniach, czy nawet tygodniach. Czy ktoś z Was ma pomysł, co z tymi mieszającymi się kanałami zrobić? Wgrany jest firmware 1.25.02 z 19.02.2013. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 31  
    A jestes absolutnie pewien, że dzieje się to samo przez się, czy może jednak zupełnie przez przypadek ktoś(lub cos np jakas opcja) uruchamia autowyszukiwanie. W Panasonicu na przykład jak tylko TV wykryje nowe nadajniki od razu proponuje skan. Wystarczy tylko O.K. wcisnąć. Nawet jeśli chwilowo poprawi się propagacja od razu chce aktualizować. A w Toshibie rzeczywiście sortowanie jest "super" :cry: .Niezależnie pamięta kolejność programów i numer, masakra przy układaniu. Szczerze mówiąc nie wiem jaka to ma użyteczność.
  • Poziom 13  
    No właśnie o to chodzi, że nikt w to nie ingeruje, a opcje przewertowałem wszystkie i nigdzie nie znalazłem nic, co mogłoby odpowiadać za auto aktualizację.
  • Poziom 31  
    Wielokrotnie ustawiam rozmaite sprzęty DVBT i zawsze , powtarzam zawsze jeśli tylko jest taka opcja używam "ręczne wyszukiwanie". Dzięki temu mam tylko te stacje które chcę z wykluczeniem Mobile TV "Cyfrowego Polsatu", tudzież równoległych muxów, które są w zasięgu. Niektóre sprzęty ( w zasadzie większość) potrafią zaprogramować sporo ponad 24 stacje jeśli tylko muxy z sasiednich regionów są w zasięgu w trybie automatu. Stwarza to problemy przy sortowaniu a tego unikam. Miałem przypadek w Hosteli gdzie zgłoszono mi brak odbioru. Po przybyciu okazało się, że rzeczywiście nie ma odbioru na 1, 2 ,3 ale był na 60, 61 i dalej. Któryś z gości uruchomił autowyszukiwanie i dekoder ( Wiwa ) złapał ze setke serwisów. Akurat słabsze ulokował na pozycjach początkowych i jak propagacja sie pogorszyła to te pierwsze "zdechły". Jeśli chodzi o Toshibę to ustawiałem dwie. Przy drugiej robiłem to trzy razy ale znajomy miał problemy z anteną i wtedy samodzielnie uruchamiał automat. Dwa tygodnie temu zrobiłem mu modernizacje instalacji i póki co nie dzwoni. Jak wspomniałem zawsze było to ręczne wyszukiwanie po wcześniejszym resecie do ustawień fabrycznych. I póki co taką procedurę sugeruje. A propo podobne cyrki z zamieszaniem kolejności miały Wiwy. ostatnie oprogramowanie jest pozbawione tej wady. Jesli to co sugerowałem nie pomoże proponuje aktualizacje firmware'u do najnowszej wersji o ile dostępna. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    A ja w ogóle tego tematu nie rozumiem.
    myslin1 napisał:
    Oddali sprzęt kilka razy na gwarancję i za każdym razem to samo- w serwisie nie stwierdzono opisywanego problemu.

Wymieniono nawet MB.
    I teraz ty kolego autorze chcesz to samodzielnie naprawić.
    Bo twierdzisz, że to musi być wina telewizora. Innej opcji nie ma.
    Darek.S napisał:
    Jesli to co sugerowałem nie pomoże proponuje aktualizacje firmware'u do najnowszej wersji o ile dostępna.

Ależ on ma wersję softu, która poprawiła już problemy a kanałami!

Ja bym ci, kolego autorze, sugerował zamienienie się telewizorami. Ty daj swój na jakiś czas dziadkom dziewczyny, a tamten weź i sobie testuj. W całkowicie innych warunkach.

Darek, z całym szacunkiem, domniemanie, że chodzi o DVB-T jest nadinterpretacją. Dlaczego nie dopuszczasz myśli, że to jakaś zbiorcza? ;)
    Oczywiście kolega autor nie raczy poinformować o tym. ;)

Reasumując - albo TV jest nadal na gwarancji i skoro to jego wina (podobno), to trzeba zachować jakieś procedury, a więc temat tu jest bezsensowny, albo to wina ... obsługi, instalacji .... zatem tym bardziej tutaj nie jest jego miejsce.