Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira A - OPEL ZAFIRA 2,0 Dth Traci moc .

25 Maj 2014 18:44 7482 24
  • Poziom 14  
    Mój problem polega na tym ze samochód jak się nagrzeje powyżej 80 stopni to traci moc ale tylko wtedy gdy stoi gdy ruszam problem po chwili znika. Podpiąłem go pod komputer wykazał błąd przepływomierza. Przepływomierz został wymieniony na nowy, oryginalny a problem nie zniknął .Jest to Opel zafira wersja A z silnikiem DTH rok produkcji 2001.

• Poziom 27  
    Sprawdz podciśnienia i koncówki na zaworach sterujących,do sprawdzenia egr.
  • Poziom 9  
    Po wymianie przepływki na nowa jakiesbłedy wyrzuca?
  • Poziom 14  
    Wyrzuca błąd przepływomierza .Podciśnienie było sprawdzane jest ok.Zastanawiam się nad zaworkiem sterującym elektromagnesem.
  • Poziom 9  
    dokładnie jaka jest definicja błedu? brak sygnału sygnał nieprawidłowy czy inne historie
  • Poziom 14  
    Bad P0400 błąd P0400 /Układ recyrkulacji spalin
    Zmieniłem przepływomierz na nowy oryginalny- nie pomogło.
    Pomocy
  • Poziom 14  
    Nie pamietam teraz a jakies sugestie.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem przepływomierz zaworek od sterowania egr nic nie pomogło zauważyłem że
    jak stane na postoju i ponaciskam kilka razy hamulec załącza sie od razu ten błąd.
  • Poziom 27  
    To jest juz psg16 czy jeszcze psg5 ? bo w jednym i drugim ten blad co innego oznacza
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To jest psg5 i masz albo nie szczelne podciśnienia albo słabą vakum pompę i nie daje tyle podciśnienia ile trzeba, przytrzymaj na wyższych obr, czyli ok 1.5 tyś i wtedy naciskaj hamulec.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zasyfiony EGR i kolektor dolotowy do czyszczenia. Aż się zdziwisz jak mało światła będzie w kanałach.
  • Poziom 14  
    Wyczyszczone i nic nie pomogło dzisiaj zmierzę podciśnienie .
  • Poziom 14  
    Bład wyrzuca tylko w tedy gdy naciskam hamulec .Pompka wacom sprawdzona jest ok .

• Poziom 13  
    Podepnij diagnoskop i zrób testy :zaworu egr, sterowania turbiną i klap zawirowań - to wiele wyjaśni
  • Poziom 14  
    Nie ma tu przypadkiem goscia który sie zna na oplach i jest z małopolski ?
    Proszę o kontakt ....
  • Poziom 14  
    Podepnij diagnoskop i zrób testy :zaworu egr, sterowania turbiną i klap zawirowań.
    Zrobione nic nie wykazało .Zauważyłem pęknięty przewód tak delikatnie zaraz za pompką wacom a przed zaworkiem zwrotnym tym co idzie do serwa od hamulców.Zaizolowałem to i powiem wam ze juz zadziej a nawet bym sie pokusil powiedziec ze nie wyskakuje ten bład czy to moze byc to . ? Czy zbieg okoliczności ?
  • Poziom 27  
    moze byc to, szukaj nieszczelnosci w tym ukladzie podcisnien
  • Poziom 34  
    Sprawdź szczelność wszystkich wężyków w układzie podciśnienia i zaworek sterujący od EGR. A błąd P0400 nie ma nic wspólnego z przepływomierzem.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przecież napisałem mu to w poście 11, jeśli wyrzuca p0400 to nieszczelność podciśnienia, słaba vacuum, albo zaworki w kulki lecą, ale idzie odłączyć zaworek od sterowania klapami, zastawić je otwarte i podmieniać zaworek jeśli któryś jest kulawy
  • Poziom 34  
    Inaczej, bo w sumie zapomniałem. Na początek poza wężykami podmień zawór EGR na sprawny. Nie zajmuje to dużo czasu(chyba że pomyliłem silniki), a może ułatwić temat.
  • Poziom 11  
    bywalo w tych autach ze wymienialem serwo na ta przypadlosc
  • Poziom 14  
    Samochód trzymałem na 2 tysiącach obrotów i wciskałem hamulec jak zalecaliście błąd wyskakuje...
  • Poziom 14  
    Okazała sie pompa wcom dawała za małe pod ciśnienie .

Dodano po 1 [minuty]:

bodzio012 napisał:
    Przecież napisałem mu to w poście 11, jeśli wyrzuca p0400 to nieszczelność podciśnienia, słaba vacuum, albo zaworki w kulki lecą, ale idzie odłączyć zaworek od sterowania klapami, zastawić je otwarte i podmieniać zaworek jeśli któryś jest kulawy

To było to dzieki za pomoc zle sprawdziłem podcisnienie .
    Czy taka pompe wacom można regenerowac .?