Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa

25 Maj 2014 19:46 2811 26
  • Poziom 7  
    Witam!

Mam problem z routerem TP-Link TL-WR740N oraz modemem Scientific Atlanta model EPC2203. Jest to modem który dostałem wraz z zakupem od UPC (internet, TV, telefon). Chodzi o to, że router sprawuje się jak należy, tzn. daje sygnał wi-fi oraz działa podpięty do komputera, ale gdy jest podłączony, nie działa mi telefon stacjonarny... Nie mam pojęcia dlaczego. Gdy odpinam router i podłączam modem bezpośrednio do komputera, wszystko działa jak należy.. Proszę o pomoc :< Dodam że jestem zupełnie ciemny w tych sprawach i prosiłbym o dokładne wytłumaczenie problemu. Z góry dziękuję .
  • Moderator - Sieci, Internet
    Mając podłączony komputer bezpośrednio pod modem daj obrazek z ipconfig /all
  • Poziom 7  
    TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa
    Prosze bardzo
    Router podłączony pod WAN-a z modemu?
  • Poziom 7  
    W tym momencie mam podłączony modem bezposrednio pod komputer. A gdy podłączam router do modemu to modem łącze do WAN-a i z routera z "1" do komputera.
    Po podłączeniu TP-linka zrób restart prądowy EPC2203 (wyłącz/włącz) - sprawdź jakie są efekty. Telefon całkowicie milczy?
  • Poziom 7  
    Robiłem już to. Wszystko wraca na swoje miejsce, telefon jak milczał tak milczy dalej. Dodam że jest bardzo dziwna sytuacja, mianowicie gdy zadzwonie na telefon domowy, to jest komunikat że "Nie ma takiego numeru" a telefon dzwoni... Gdy odbiore nic nie slychać...
    Daj jeszcze status TP-linka kiedy jest podłączony do modemu przez WAN>
    Chodziło mi o zakładkę status z konfiguracji TP-Linka ;) A druga sprawa to rozdzielczość obrazka jest za mała aby coś odczytać.
  • Poziom 7  
    TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa

Nie mam pojęcia dlaczego mam tak małą rozdzielczość wiersza na win8. Nie mogę tego powiększyć
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Według mnie wszystko ok. Musi być jakiś problem z tym modemem od dostawcy.
  • Poziom 7  
    Jest to dla mnie bardzo dziwne... Jakim cudem router może ingerować w połączenie telefoniczne?...
  • Pomocny post
    eMPeG4 napisał:
    Jest to dla mnie bardzo dziwne... Jakim cudem router może ingerować w połączenie telefoniczne?...

Nie umiem ci odpowiedzieć na to pytanie. Może jeszcze któryś z kolegów coś dorzuci do tematu.
  • Poziom 7  
    Poczekamy.. Dzięki za chęci ;)
  • Pomocny post
    Zgłosił bym problem u dostawcy, no chyba że gdzieś w regulaminie usługi masz wyraźnie napisane o podłączeniu tylko komputera do tego modemu.
  • Poziom 43  
    eMPeG4 napisał:
    Jest to dla mnie bardzo dziwne... Jakim cudem router może ingerować w połączenie telefoniczne?
    Jeśli masz na myśli VoIP z UPC to jest absolutnie niemożliwe, ponieważ usługa telefoniczna ma wydzielone pasmo odrębnie od internetu. Pokaż wszystkie dostępne zakładki z adresu:
    http://192.168.100.1/ - w razie potrzeby - user: admin hasło: W2402
  • Poziom 43  
    Podłącz router do modemu, a następnie zresetuj modem przyciskiem z tyłu wciskając go na 10 sek. Odczekaj kilka minut, aż zaloguje się do sieci i zrestartuj router wyłączając na chwilę zasilanie. Kolejność ma być taka jak podałem, to istotne. Sprawdź, czy wszystko OK. W razie gdyby nie ruszyło wklej zrzut zakładek Status, Log oraz Provisioning.
  • Poziom 7  
    Zrobiłem to o co mnie poprosił pan wyżej, ale nie podziałało.
    Screeny o które mnie prosiłeś:
    TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Prawdziwa zagadka, ale nie dowierzam. Zrestartuj modem odcinając na chwilę zasilanie i podłącz do niego bezpośrednio komp. i pokaż to samo co wyżej. Jak zobaczę, że wtedy tel. się loguje to uwierzę, bo te rzeczy nie powinny mieć związku.
  • Poziom 7  
    Ależ prosze bardzo ;D
    TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa TP-Link tl-wr740n - Internet jest, telefon nie działa
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zastanawiałem się nad tym, ale nie umiem wytłumaczyć. Bo telefon jest na osobnym wewnętrznym paśmie i usługi od strony WAN (Ethernet) w modemie nie powinny mieć żadnego wpływu na jego działanie. I tak było zawsze na tym modelu choć widzę u Ciebie całkiem nowy soft, który przemianował go z Atlanty/Webstar na Cisco. To jest jakiś błąd, ale zgłoszenie odpada, bo bez routera działa, przyjdzie technik podłączy laptopa i powie, że jest OK, a Tobie naliczą opłatę za nieuzasadnione wezwanie.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    We wr740 w sekcji MAC Clone wpisz MAC adres karty sieciowej komputera.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tylko, że w UPC nie trzeba klonować MAC, choć to oczywiście w niczym nie zaszkodzi, spróbować można. Nie ma też żadnej blokady na podłączanie własnych routerów.
  • Poziom 7  
    Klonowanie MAC'a pomogło O.o Nie wiem dlaczego, nie mam bladego pojęcia. Ale dziękuję! :))
  • Poziom 43  
    Klonowanie sprawiło, że modem Twój router widzi jako konfigurację z poprzednią kartą sieciową, z która akurat wszystko dobrze działa. To takie obejście problemu, a nie rozwiązanie, ale dobre i to, ważne, że działa.