Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C - wykres słupkowy dla liczby liter

ptaaq 25 Maj 2014 20:06 780 3
  • #1 25 Maj 2014 20:06
    ptaaq
    Poziom 2  

Witam muszę napisać program, który odpowiednio będzie rysował wykres słupkowy dla ilości występujących liter w wyrazie. Napisałem już większą cześć która dla każdej literki drukuje odpowiednią liczbę "#" ale nie wiem jak przeskalować wykres np. że 10# = * tak żeby większe liczby mieściły się w jednym słupku wykresu.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • #3 25 Maj 2014 23:39
    ptaaq
    Poziom 2  

Możesz jakoś mocniej podpowiedzieć? bo nie za bardzo wiem w jaki sposób to wykorzystać.

0
  • #4 26 Maj 2014 11:17
    perfi
    Poziom 13  

Podziel program na następujące części:
    - ustawianie wartości początkowych dla zmiennych (poza tablicą dla wczytywanego słowa potrzeba utworzyć tablicę która będzie zawierała statystyki dla liter - trzeba ją wypełnić zerami; można zrobić bez niej, ale kod będzie trudniejszy do zrozumienia)
    - wczytanie wyrazu (użycie metody gets nie jest bezpieczne, np: http://www.thegeekstuff.com/2013/06/buffer-overflow/)
    - zliczanie statystyk
    - wyświetlanie danych

Na tym etapie mamy porządek w kodzie :)

Teraz wyświetlanie. Opcje rozwiązania:
    Opcja 1) * oznacza 10 znaków, # oznacza 1 znak (jest to trochę dziwne, bo masz tablicę na 30 znaków).
    - załóżmy, że masz tekst który zawiera 23 literki 'a', czyli jego wizualizacja to **###
    - liczysz to tak:
    dla * 23/10=2 (dzielenie liczba całkowitych daje liczbę całkowitą; musisz mieć pewność, że zaaokrąglenie idzie zawsze w dół)
    dla # 23%10=3 (reszta z dzielenie)
    potem wyświetlasz w pętli *, a następnie #

Opcja 2) Jeżeli któryś z wyników jest szerszy od ekranu to przeskalowujesz wartości za pomocą proporcji, np zamiast 100 # piszesz 50, a tam gdzie miało być 50 wypisujesz 25 #

Jak już napiszesz cały kod warto się zastanowić które jego fragmenty warto przenieść do funkcji.

0
  Szukaj w 5mln produktów