Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i20 - Co wymienić po roku eksploatacji?

25 Maj 2014 21:08 1371 1
  • Poziom 17  
    Witam

Pytanie może banalne, ale chce się upewnić.

Zazwyczaj w starym samochodzie co roku wymieniałem olej, filtr oleju, powietrza i paliwa, a teraz patrze do książki i różnie z tym jest. Oczywiście olej i filtr oleju obowiązkowo, ale pisze, ze filtr powietrza nie koniecznie, nie wspominając o filtrze paliwa.
    Zajrzałem do filtra powietrza i jak to filtr powietrza, jakieś tam trzy muchy były i dwa kawałki trawy, źle to nie wygląda. Pisze, że co 24 miesiące, sugerować się tym co w książce serwisowej pisze, czy wymienić?

Natomiast sprawa z filtrem paliwa jest taka, że kupiłem go już rok temu, i tak leżał rok, a w książce pisze, że w zasadzie to jego raczej w ogóle nie trzeba wymieniać, no i teraz się zastanawiam czy go nie sprzedać, bo się zepsuje jak tak tylko leży. Dodam, ze jest plastikowy, nie wiem co ma w środku, i jest zamknięty w woreczku takim szczelnym co nie został rozdarty, i jak wszystko okej jest, to chyba nie będe wymieniał, a jego chyba sprzedam bo "sparcieje" że tak to nazwę.

Filtr klimatyzacji wymienię.

Jak radzicie? Trzymać się książki serwisowej w tych kwestiach wymian? Bo tam jest albo wymienić, albo obejrzeć i ew. naprawić.

Bardzo mało jeżdżę, auto ponad trzy lata i 30 tysięcy, Olej co rok czyli częściej niż 10000km. I tak właśnie z wieloma rzeczami by było, ze wymiany niektórych rzeczy spowodowany by były tym, że w książce pisze co 24, 48 czy więcej miesięcy aniżeli tym moim małym przebiegiem.

Jak jeździ się okej to świece wymieniać bo książka sugeruje?

Proszę was koledzy o poradę.
  • Poziom 17  
    Witam uważam że świece też powinieneś wymienić skoro to potwierdza książka serwisowa ,i mimo wszystko dołożyłbym jeszcze filtr paliwowy i powietrza , nie wielki koszt a satysfakcja gwarantowana