Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kierunek na PWr radzicie wybrać?

maniek096 25 May 2014 21:31 3075 12
 • #1
  maniek096
  Level 8  
  Jaki kierunek na Politechnice Wrocławskiej lepiej wybrać? :)
  Zastanawiam się na tymi: (W linkach są opisy kierunków)
  Wydział Elektroniki --> kierunek: Elektronika (link: http://skroc.pl/18b8e)
  Wydział Elektroniki --> kierunek: Telekomunikacja (link: http://skroc.pl/7e331)
  Wydział Informatyki i Zarządzania --> kierunek: Zarządzanie (link: http://skroc.pl/c3eb4)
  Wydział Informatyki i Zarządzania --> kierunek: Inżynieria Systemów (link: http://skroc.pl/ce333)
  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki --> kierunek: Elektronika i Telekomunikacja (link: http://skroc.pl/af584)
  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki --> kierunek: Mechatronika (link: http://skroc.pl/77a0e)
  Chciałby aby na kierunku było dużo informatyki i programowania ;) Jeżeli studiujecie na którymś z tych kierunków, to proszę o krótki jego opis :) Jeżeli wiecie, jaką pracę mógłbym po tym podjąć to również proszę o rady :) Dodam, że zamierzam robić podczas studiów kursy i certyfikaty :)
  Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 • #2
  McMonster
  Level 32  
  Widać, że nie zadałeś sobie trudu przeszukania tego działu.
 • #3
  maniek096
  Level 8  
  McMonster Przeszukałem, niestety nie znalazłem, inne pytania zbyt mocno obiegają od mojego. Chcę aby użytkownicy pomogli mi wybrać, któryś z tych kierunków, dokładnie z tych sześciu, lub streścić pokrótce co na nich się robi.
 • #4
  dicappo
  Level 20  
  Zależy co Cię interesuje, poczytaj opisy kierunków na danych wydziałach i zobacz co Ci najbardziej odpowiada. Jak dla mnie elektronika, albo mechatronika bo to się najbardziej rozwija. Ale musisz się chociaż trochę sam czymś interesować.
 • #5
  maniek096
  Level 8  
  Interesuje się informatyką i trochę 'kręci mnie' programowanie :P Dowiedziałem się od kolegi, który studiuje infe na WiZ na PWr, że kierunki te nie są za dobre, jest mały próg punktowy, dlatego nie ma co się dziwić słabego poziomu na tych kierunkach :P Lecz znalazłem progi punktowe na PP i na informatykę na wydziale elektroniki dostałbym się na luzie, na informatykę na wydziale informatyki miałbym już problem z dostaniem się - lecz mam do Was pytanie, może wiecie, co robi się na obu tych kierunkach, czego jest na nich więcej programowania, fizyki itd.? :) Dzięki za odpowiedź :)
 • #6
  dicappo
  Level 20  
  Wydaje mi się, że taka informatyka z programowaniem to bardziej na uniwerku, a na politechnice obojętnie której będziesz się uczył rzeczy związanych bardziej z budową i działaniem komputera. Jeżeli PP to politechnika poznańska to wystarczy poszukać i można znaleźć: http://www.put.poznan.pl/studia/kierunki/i-2 http://www.put.poznan.pl/studia/kierunki/i Jeżeli jednak byś zobaczył na PWr to masz: http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/informatyka-i-stopien-stacjonarne-wroclaw-wydzial-podstawowych-problemow-techniki/
  http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/informatyka-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw/
  http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/informatyka-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw-wydzial-elektroniki/
  Więc najodpowiedniej byłoby studiować jeżeli chcesz mieć programowanie na wydziale Podstawowych Problemów Techniki.
 • #7
  maniek096
  Level 8  
  Dzięki za te linki ;) Według mnie fajnie wygląda na PP infa na wydziale elektronicznym - gdzie dostałbym się na luzie :) Jeżeli dostałbym się na PWr to wybrałbym informatykę na wydziale elektroniki, WiZ lub WPPT - lecz może być ciężko z dostaniem się :/ Chociaż mam zamiar w tym roku chodzić na ST na PWr, więc kto wie, może mi się uda :)
 • #8
  dicappo
  Level 20  
  Ale pamiętaj że jeżeli złożysz na PP to wynik ze ST z Wrocławia Ci się nie liczy. Przez wakacje obejrzyj serię wykładów z analizy https://www.youtube.com/watch?v=DRRmxGKZ9F4 i porób zadanka, bo jak pójdziesz na ST to wtedy więcej zrozumiesz i poćwiczysz i na pewno zdasz egzamin.
 • #9
  maniek096
  Level 8  
  Dzięki za kolejną radę i link :) Tak, wiem że punkty ze ST liczą się tylko na PWr ;) A wiesz może, czy wiedza zdobyta ze ST, pomoże mi lepiej zdać maturę? Czy wykłady na ST będą z takich działów, których na maturze nie ma, lub jest tylko ich mały zakres? :)
  Gdyby zacznę chodzić na ST to praktycznie będę tracił pół piątku i pół soboty, mieszkam 120 km od Wrocka - a wykłady z matmy są o godz 7:30, dojazd pociągiem trochę czasu zajmuje :P Więc gdyby wykłady były na temat 'nie przydatny' do matury z maty, to jeszcze musiałbym przemyśleć sens chodzenia na nie. Ponieważ najpierw muszę przyszykować się do matury :)
 • #10
  dicappo
  Level 20  
  Wystarczy poczytać opinie na polwro.pl i widać, że się opłaca poświęcać czas Pewnie coś Ci się może przydać , bo chyba wracają pochodne na maturę. I pomyśl nie tylko nad matmą, ale także ST z fizyki. A w Twoim mieście nie ma filii PWr? Możesz porobić te zadania http://im.pwr.edu.pl/kurs/Archiwum.php i w nowej edycji wysyłać te które będą pojawiały się. Są one bardziej ciężkie niż maturalne, ale przy nowej formule matury lepiej wiedzieć więcej. Jeszcze każdy wykładowca może mieć swoją stronę gdzie dodaje zadania dla studentów tutaj masz np. taką przykładową stronę http://prac.im.pwr.wroc.pl/~sztonyk/
 • #11
  maniek096
  Level 8  
  Nad fizyką się zastanawiałem, lecz w szkole jej nie mam, a przyszykowanie się z niej samemu, lub z wykładami z ST czy pomocą korepetytora może być ciężkie :P Wolę dobrze przyszykować się do matmy, tym bardziej że na PP na informatykę biorą pod uwagę matmę, polski, j. obcy oraz jeden z przedmiotów wybranych ( w których w skład wchodzi geografia oraz też np. fizyka, lecz geografie w szkole mam rozszerzoną, więc zdaje ja na maturze).
  Przelicznik punktów na PP jest taki: j. polski + j. obcy + 2 * (matematyka pods + roz) + 2 * przedmiot wybrany. Pesymistycznie zakładam, że zdam to tak: 60 + 60 + 2 * (60 + 30) + 2 * 65 = 430 pkt --> są to bardzo pesymistyczne założenia. Na PP, na wydział elektroniki na kierunku informatyka jest właśnie taki próg. A jeśli uzyskam z ST trochę punktów dodatkowych, matmę pods oraz roz zdam lepiej to może na PWr się dostanę :)
  Mogą również zmienić się przeliczniki punktów, ponieważ wraz z nową maturą wycofują podstawy, jeśli chciałbym zdawać np. fizykę to mogę zdać tylko roz, podobnie jest z każdym przedmiotem dodatkowym zdawanym na maturze, nie ma podstaw, pozostaje samo roz :/
 • #12
  dicappo
  Level 20  
  Myślę, że poświęcając około 2 godziny dziennie na korepetycje, czytanie książek i samodzielne rozwiązywanie zadań możesz poradzić sobie z maturą z fizyki na tak około 50 % wystarczy tylko chcieć i poświęcić czas.
 • #13
  maniek096
  Level 8  
  Nie ukrywam, że mi się trochę nie chce :P 1h gegry, 1h ang, 1h polaka oraz oczywiście 2-3h matmy, praktycznie każdego dnia. Oczywiście jest to plan taki, aby zdać bardzo dobrze maturę z tych przedmiotów. Jeżeli 2 lata prawie wcale się nie uczyłem, to w 3 klasie muszę wziąć się do roboty :P 2 tygodnie temu poszukałem w internecie politechnik, wydziałów i kierunków - zobaczyłem co muszę umieć, i zdałem sobie sprawę z tego, że jeżeli tego roku nie poświęcę na naukę, to przez kolejne 5 lat będę uczył się czegoś, czego nie lubię. A jeśli jestem już w klasie bio-gegra, a na PP (na infie) biorą pod pod uwagę gegre to uczę pod tym kątem. Mam nadzieję, że dostanę się również na infe na PWr, chodzenie na ST i kucie matmy, mam nadziej że przyniesie pozytywne rezultaty. Więc rozpatruję po między tymi dwoma politechnikami.
  Z matur próbnych jakie miałem w II kl. uzyskałem takie wyniki: (gegra roz 55% - jeden z lepszych wyników w klasie, polski 37% - pracę napisałem na zbyt mała ilość słów i mi jej nie uznali, dla tego taki wynik :P, mata pods. na 47% - dlatego kuje ją po 2-3h dziennie :) - tylko z tych przedmiotów miałem próbną maturę :P