Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bosch - Pompa bosch VE, przeciek, pytanie

synthhhh 25 Maj 2014 22:14 4335 5
  • #1 25 Maj 2014 22:14
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam posiadany pojazd vw golf silnik 1Y pompa bosch.
    Dziś zauważyłem plamę pod silnikiem po krótkich oględzinach zobaczyłem iż paliwo sączy się w okół pompy wtryskowej, po odpaleniu silnika zaczęło pod wpływem ciśnienia kapać, wstępnie zlokalizowałem przeciek (jutro jeszcze sprawdzę dokładnie).

W internecie zalazłem foto podobnej pompy o podobnej budowie, zaznaczyłem w którym miejscu czuć/widać wyciek.
    Pytanie moje jest następujące czy możliwe jest odkręcenie tego brązowego elementu oraz wymienienie uszczelki bez demontażu pompy z komory jak i z samego silnika, tzn czy nic z pompy nie wypadnie?

bosch - Pompa bosch VE, przeciek, pytanie

1 5
  • #3 26 Maj 2014 00:14
    synthhhh
    Poziom 20  

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, jak wspomniałem nie chce demontować pompy, temat chyba wyczerpany.
    dziekuje pozdrawiam.

0
  • #4 26 Maj 2014 00:33
    dizba
    Poziom 29  

synthhhh napisał:
    Pytanie moje jest następujące czy możliwe jest odkręcenie tego brązowego elementu oraz wymienienie uszczelki bez demontażu pompy z komory jak i z samego silnika, tzn czy nic z pompy nie wypadnie?

Nie wolno tego odkręcić. Można tylko poluzować. Ale jeżeli wysuniesz o 1 mm za daleko, to już tego nie skręcisz. Gdybym miał to robić komuś nawet za darmo, to wolałbym wyjąć pompę. Następna sprawa. Wymienisz jedną uszczelkę i zaraz poleci następna. Trzeba wymienić komplet uszczelnień.

0
  • #5 26 Maj 2014 08:16
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam, rozumie że nie da się iść na skróty, czyli czeka mnie odkręcanie.
    Na anglojęzycznej stronie znalazłem zdjęcia oraz info o wymianie kompletu uszczelnień, faktycznie mogą powypadać sprężynki...

Dziękuje za info
    Pozdrawiam

Pompa wymontowana, zawieziona do pompiarza koszt wymiany w granicach 400zł

0
  • #6 02 Cze 2014 14:53
    synthhhh
    Poziom 20  

Witam pompa była gotowa następnego dnia, po zamontowaniu, ustawieniu wszystkiego, jestem mile zaskoczony, silnik na niskich obrotach pracuje równo i nie kopci (od jakiegoś roku kopcił na biało oraz było czuć nie przepalone paliwo).
    Aktualnie przejechałem 800km na 100% oleju rzepakowego i autko spisuje się dobrze.
    Pozdrawiam.

0