Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak paramterów akumulatora - jak ładować ?

25 Maj 2014 22:17 882 9
  • Poziom 12  
    Cześć, mam taki akumulator Brak paramterów akumulatora - jak ładować ?

Problem tkwi w tym że wiem tylko tyle że jest litowo jonowy i ma 4 ogniwa. Nic więcej, pytanie jest takie w jaki sposób ładować go mikroprocesorową ładowarką. Mam imaxa b6. Pomoże ktoś ?
  • Poziom 43  
    Wygląda to na pakiet do lampy rowerowej. Z reguły jest on połączony jako 2S2P czyli ma napięcie ładowania 8,4V. Pozostaje jeszcze kwestia doboru bezpiecznego prądu ładowania.
  • Poziom 12  
    Tak to z lampki rowerowej, tylko jak dobrać ten bezpieczny prąd ładowania, 1A będzie dobry ?
  • Poziom 43  
    1A będzie na pewno bezpieczny. Mając Imaxa możesz zmierzyć pojemność tego pakietu. Wtedy bezpieczny prąd wyniesie 0,5C czyli połowa pojemności pakietu w amperach.
  • Poziom 12  
    Prądem 1A ładowało się 3h.. i było tylko 500 (mah ?). Końca nie widać, czy jakbym dał 3A to może się coś stać ?
  • Poziom 43  
    Po pełnym naładowaniu musisz rozładować pakiet. Dopiero wtedy Imax wyświetli jego pojemność.
  • Poziom 12  
    Nie rozumiem jakim cudem ładowarką dołączana do tego akumulatora ładuje go przy pełnym rozładowaniu około 40 minut a imaxem ponad 2,5H. Wytłumaczy mi to ktoś :D ?
  • Poziom 13  
    Albo imax coś się psuje albo ładowalka z china to jest jedno wielkie G
  • Poziom 12  
    Imax jest sprawny, lipole, nimh i wszelkiej innej maści aku ładuje ok.
    Mam 2 komplety latarek z dołączanymi do nich akumulatorami i ładowarkami.
    Dołączane ładowarki ładują 40 minut a imax, jak dzisiaj sprawdzałem ponad 3H.
  • Poziom 43  
    Zrobiłeś już test pojemności pakietu? Trzeba znać jego pojemność żeby dalej doradzać.