logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra F - Czujnik temperatury jednopinowy, rezystancja

foto40 26 Maj 2014 08:29 19641 9
REKLAMA
  • #1 13634662
    foto40
    Poziom 8  
    Witam, mam problem ze wskazaniem temperatury wygląda jakby uszkodzony był termostat, lecz sprawdzałem i jest dobry, wskaźnik podczas nagrzewania silnika dochodzi tylko do końca niebieskiego pola, co wskazuje że jest zimny w rzeczywistości na silniku jest juz ponad 90 stopni(mierzone termometrem).
    Czujnik jest jednopinowy, taki jak w załączniku. Kupiłem zwykły miernik za 20zł, zmierzyłem rezystancje czujnika przy temperaturze 26 stopni na dworze wskazał 850omów(Plus miernika do czujnika, minus do masy na silniku), po dalszej próbie mierzenia po nagrzaniu nie udało się już zmierzyć miernik wskazywał 1, masa była przeczyszczona druciakiem, czujnik lekko też. Znalazłem tu na forum, że przy temperaturze pokojowej powinien wskazywać z 2000.
    Nie włącza się również wentylator chłodnicy, nie znalazłem czujnika na chłodnicy. Czy jest to spowodowane błędnym działaniem czujnika? Jak zwarłem przewód czujnika z masą auta to wskazówka idzie na full a wiatrak stoi, podczas jazdy też.

    Opel Astra F 95r. 1.7 TD

    Opel Astra F - Czujnik temperatury jednopinowy, rezystancja

    Opel Astra F - Czujnik temperatury jednopinowy, rezystancja
  • REKLAMA
  • #2 13634702
    zuzia3521
    Poziom 16  
    Czujnik do wymiany . Wartości poniżej to są z czujnika temperatury sterownika silnika, nie twoje.
  • REKLAMA
  • #3 13634722
    foto40
    Poziom 8  
    Hm nie moje, to ile omów powinien wskazywać ten czujnik przy 20 i 90 stopni?
  • #4 13634739
    zuzia3521
    Poziom 16  
    Z tego co pamiętam przy 20 powyżej 1000 omów , przy 90 około 136 omów.
  • #5 13634753
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Generalnie Astra F nigdy nie pokazuje idealnie,zawsze po swojemu.
  • REKLAMA
  • #6 13634775
    wiki14tm
    Poziom 11  
    czujnik ktory zalacza wentylator powinien byc na chlodnicy, 2-pinowy i to on zalacza wentylator gdy czujnik zewrze styki , a apropo czujnika temperatury wyswietlanej na liczniku to proponuje podgiac wsuwke damska nachodzaca na czujnik i sprawdzic czy wsuwka dobrze trzyma sie przewodu, jak chcesz zalaczyc wentylator to polacz 2 styki na czujniku dochodzacym do chlodnicy
  • #7 13634792
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Czujnik w chłodnicy jest "schowany" z boku chłodnicy po prawej trochę w dół pod wężem. Są 2 lub 3 pinowe.
  • REKLAMA
  • #8 13634837
    foto40
    Poziom 8  
    Co do wsuwki, myślę że zarobię nową może to pomoże skoro 1000 dla 20 stopni to jak było z 26 to te 850omów byłoby ok. Czujnik chłodnicy, kurde aż chyba zdejme zderzak i zobaczę po prawej stronie, sam wentylator jest sprawny bo na krótko podłączałem ale w trakcie jazdy 0 reakcji, teraz wpadłem na to, że może bezpieczniki od wentylatora, ich nie sprawdzałem.
  • Pomocny post
    #9 13634857
    carrot
    Moderator Samochody
    Tu jest włącznik wentylatora, nie trzeba zdejmować zderzaka
    Opel Astra F - Czujnik temperatury jednopinowy, rezystancja
  • #10 13634898
    foto40
    Poziom 8  
    O zdjęcie, dzięki wielkie, tego szukałem czyli będzie pod zawiniętym wężem po lewej stronie
REKLAMA