Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta 1690MF - amber-aio bootrom mode *4in1 bootrom mode

krzyssiek 26 May 2014 09:01 1743 5
    krzyssiek
    Level 11  
    Witam!

Szukam rozwiązania lub instrukcji serwisowej do Konica Minolta magicolor 1690MF.
    Maszyna nie startuje - na wyświetlaczu mam:
    "amber-aio bootrom mode *4in1 bootrom mode"

Zaznaczam że nie wykonywałem aktualizacji firmware a jedynie podniosłem ją i przeniosłem z jednego pokoju do drugiego. Podłączyłem i wtedy już nie wystartowała. Komputer oczywiście nie widzi urządzenia, a ja nie potrafią zgadnąć co może być przyczyną. Google tylko pokazało mi odpowiedź :
    //-----------------------
    . Remove Waste Box, Empty box, wipe down w/ dry paper towel
    . Turn machine off,. Unplug power cord
    . there is a blue rectangular pull knob
    .above Rectangular knob @an angle R 2 notches (contain sensors)
    . Take an AIR can & hold 6-8 inches & spray N2 ea. sensor
    . this should clear any particles that generate a false " Full " Signal
    . credit to Nightangel for getting the ball rolling.
    //-----------------------

No i szukam jakiegoś niebieskiego sensora? przycisku? blokady?
    Nie wiem gdzie patrzeć, utrwalaczke i bęben wyjąłem, sensora nie widzę...
    czy to jest czujnik foto czy jakiś stycznik miedziany?

Z góry dziękuję za choćby wskazanie gdzie szukać dalej i pozdrawiam.
    świnsky
    Level 14  
    Zacznij od wyciągnięcia pojemnika na zużyty toner ( czyli śmietnika ) Waste Box.
    krzyssiek
    Level 11  
    No tak - ale podczas gdy w kserokopiarce wiem gdzie jest pojemnik na zużyty toner to tutaj nie wiem... Wyjmuję po otwarciu pokrywy górnej grzałkę - bęben utrwalający i bęben za taką rączkę i mam jeszcze tonery kolorowe.
    Czy ten bęben to jest razem ze "smietniczką" czyli pojemnikiem na zużyty toner?
    świnsky
    Level 14  
    Waste toner box jest elementem transfer belt-a. W razie problemów służę SM.
    krzyssiek
    Level 11  
    Okazało się że maszyna jeszcze jest na gwarancji ....
    Oczywiście dowiedziałem się że próbowałem zaktualizować firmware (to nieprawda) ale że skoro jest na gwarancji to będzie naprawiona. Może podmienią eproma z wgranym firmwarem a może cała płyta padła ...?

Nie wiem i pewnie się już nie dowiem - szkoda bo dalej będę w niewiedzy .... a maszyna wydrukowała może 2 ryzy papieru więc eksploatacja była niewielka (wcześniej atramentówka zajeżdżona a gdy zdecydowałem się na zakup lasera to moje potrzeby się zmniejszyły ;-)

Faktycznie śmietniczka w tych maszynach jest przy bębnie - dziękuję świnsky za wskazówkę.
    Pozdrawiam i temat zamykam.
    świnsky
    Level 14  
    Przy 2 ryzach papieru nie sądzę, żeby problemem była śmietniczka. Prędzej czujnik jej zapełnienia. Powodzenia z serwisem minolty. Mam z nimi często do czynienia i nie są to miłe kontakty.

Pozdrawiam