Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór hydroforu - Zabezpieczenie minimalnego ciśnienia

26 Maj 2014 10:34 2805 13
  • Poziom 12  
    Witam!!

Czy istnieje jakiś zawór który będę mógł zainstalować na wypływie rury z hydroforu który zamknie mi odpływ wody przy ciśnieniu minimalnym które będę mógł sobie sam ustawić. Potrzebuję takie rozwiązanie ponieważ nie zawsze załącza mi się pompa.
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Jak na razie pompa głębinowa chodzi chce zabezpieczyć przed wypchnięciem poduszki powietrznej. Jak pompa padnie to dopiero będę ją wyciągał.
  • Poziom 39  
    Witam
    Odkręć wyłącznik ciśnieniowy,sprawdź otwór (jest bardzo mały) którym idzie ciśnienie na membrane,często się zatyka.
  • Poziom 12  
    Może inaczej: Zakres pracy pompy mam ustawiony pomiędzy 1,8 (załączenie) a 4 (wyłączenie). Potrzebuje czegoś co mógłbym zamontować na rurze wylotowej z hydroforu co zamykałoby wypływ wody przy ciśnieniu np. 1,6. Czyli zrobiłbym zabezpieczenie w razie braku załączenia pompy.
  • Poziom 38  
    Zabudować dodatkowy wyłącznik ciśnieniowy WCI , ustawić go na 1,6 . Zabudować elektrozawór sterowany poprzez styki WCI , aby poniżej ciśnienia minimalnego ten elektrozawór był zamknięty. Tak ja bym to widział. :|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Witaj.
    Przypomniały mi się stare zawory bezpieczeństwa na kotłach grzewczych. Był to zawór który otwierał się pod ciśnieniem ustawionym (regulowanym) poprzez ciężarek zamocowany na ramieniu. Wyższe ciśnienie jak nastawa powoduje wypływ cieczy. Ciekawe czy są jeszcze dostępne. To było by tanie i proste.
  • Poziom 12  
    dżonusławiec: ta woda jest używana tylko do podlewania, spróbuje namierzyć gdzieś zawór ciśnienia minimalnego, dzięki
  • Poziom 2  
    Witam Mam takie pytanie. Mam dwuletnia pompę SM4.02 , hydrofor 300 l. W hydroforze nabite ciśnienie 1,5atm i przy odkręconym jednym kranie pompa ma problem nabić 4atm. Na zasysaniu rura 1.1/4 cala ,zawór zwrotny (tzw. smok w studni), przy pompie sitko, między pompą a hydroforem zawór odcinający w postaci trójnik a w środku tzw. grzybek (made in PRL). Wszystkie przewody, połączenia sprawne i szczelne. Co może być przyczyną problemów z nabiciem powyżej 4 atm?
    Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Pobór wody jest w przybliżeniu równy wypływowi. Zaobserwuj jak szybko nabija pompa zbiornik bez poboru, może jest zamulona, wytarta,itp.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    pompa jest czysta,ma dopiero2 lata,(poprzednia tej samej firmy miała 25 lat i pompowała tak do 3,5 atm) bez poboru wody nabija minimalnie szybciej.tej klasy pompa powinna bez problemu nabić do 5 atm.zamierzam ją sprzedać i kupić zestaw hydroforowy pompa z hydroforem tylko nie wiem jaka firma jest dobra.Omnigemia odpada bo podobno jak transport przeżyje to sukces
  • Poziom 18  
    Witaj.
    Jeżeli pompa jest czysta i sprawna to dlaczego niechce normalnie pracować? Może masz wyciek wody pomiędzy pompą a zbiornikiem.
    Starsza pompa nabijała do 3.5atm, czy jest to "głębinówka"? Ich charakterystyka mówi o podniesieniu słupa wody. Czyli jak miała podać 5 atm, a nabijała zbiornik do 3.5 to różnica 1.5 atm wskazuje na wysokość 15m pomiędzy lustrem wody a zbiornikiem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Okazało się jednak że właśnie skończyła się pompa