Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat liczydła na ATMega8

Krzychu1993 26 Maj 2014 15:11 681 0
  • #1 26 Maj 2014 15:11
    Krzychu1993
    Poziom 8  

Witam!
    Prędzej czy później chciałem rozpocząć swoją przygodę z ATMegą. Trafiła się okazja aby zacząć ja szybciej z czego owszem się cieszę ponieważ jest to nowe wyzwanie.
    Jest ono na tyle trudniejsze z powodu ograniczonego czasu na jego realizację.
    Mianowicie zostałem wytypowany w pracy do zrobienia liczydła :) (po prostu powiedziałem że to co chcemy uzyskać będzie działać przy zastosowaniu procesora zostałem wybrany do realizacji tego). Niestety mój kierownik nie przyjmuje odmowy :P i na moją odpowiedź mówiącą o braku doświadczenia przy pracy z procesorami powiedział, że dam radę :)
    I tak po przetrzepaniu elektrody trafiłem na dość pomocne forum założone przez naszego kolegę z elektrody:) http://mikrokontrolery.blogspot.com/
    Niestety jak już wspomniałem mam ograniczony czas na realizację tego projektu dlatego też liczę na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów. Tak wiec przejdźmy do sedna.
    Moim zadaniem jest zrobienie układu liczącego zalogowane części do zalania żywicą.
    Licznik ma być dwucyfrowy ponieważ maksymalna liczba części podczas jednego logowania to 25. Pomyślałem aby sygnałem który będzie dodawać wartość do licznika było napięcie dostarczane do lampki informacyjnej tj. lampka mruga co jedna sekundę podczas logowania. Gdy logowanie zakończy się sukcesem zapala się ona na stałe. Program do samej ATMegi miał by być napisany w ten sposób aby po otrzymaniu sygnału ok. dwu sekundowego została dodana wartość do licznika. Samo resetowanie licznika odbywało by się po naciśnięciu przycisku start na maszynie. Znalazłem kilka schematów z wyświetlaczami na w/w stronie i teraz moja prośba o pomoc w ewentualnym zaadoptowaniu ich do mojego projektu. Chodzi mi o same schematy, layout płytki wykonam sam a na sam program zlecenie dostała inna osoba :)
    Poniżej dodaje schematy które wydają mi się najbardziej trafne i może któryś z nich uda sie zaadoptować do tego liczydła :) schemat liczydła na ATMega8

i ostatnie pytanie: jeżeli schemat z wyświetlaczem od nokii bedzie trafny to na jaki inny wyświetlacz można go zmienić (najprostszym będzie chyba LED?)

0 0