Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi ZTM 6825 - Zmywarka pobiera wode raz lub dwa tylko po odkreceniu weza

26 Maj 2014 15:35 2088 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam dziwny problem z moją zmywarką - zacina się w niej pobieranie wody, ale można to "naprawić" przez odkręcenie węża.
    Dokładnie wygląda to tak, że (program bez znaczenia) - zaczyna pracę normalnie, pompuje resztki itp, ale jak ma pobrać wodę to jest cisza, woda nie leci, ale zawór "buczy". Teraz jeśli zakręcę zawór, odkręcę wąż tak żeby ciśnienie wody "zeszło", zakręcę z powrotem i otworzę zawór - działa i woda leci... i wszytko do końca już jest ok.

Po takim triku zmywarka może działać kilka tygodni, a może jeden dzień, albo jeden cykl i znowu muszę zrobić to samo - zakręcić, poluzować wąż (ciśnienie), zakręcić, odkręcić wodę na nowo i znowu wszystko działa jakby nic się nie stało...

Mechanik był dwa razy, wszystko sprawdził, mierzył, oglądał, czyścił sitka "tu i tam", no i nic. Jemu się "udało" no bo za każdym razem i tak zamykał wodę i odkręcał wąż...

Wszystko sprowadza się do tego dziwnego zachowania - "spuszczenie" ciśnienia wody z węża "naprawia" problem na jakiś czas.
    Co to za dziwy??? Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?

Jeśli chodzi o typ to stara Zanussi (ok 10 lat), z mechanicznym programatorem (kołkiem).

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Dodałem dokładny typ mojej zmywarki - czy ten "bonus" w dalszym ciągu jest aktualny?

Poza tym tamten post opisuje zupełnie inny problem... Czy mógłbyś opisać coś więcej?

Pytam bo wytargiwanie zabudowanej zmywarki i jeszcze obracanie jej na bok to nie takie "hop siup" ...
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Witam ponownie,

Jeśli chodzi o ten płaszcz wodny to ten serwisant który był u mnie to oglądał i powiedział że jest trochę czarny na samym dole (co wg niego jest normalne po długiej eksploatacji) ale ogólnie cały płaszcz "może być" i źle nie wygląda. Zresztą wodę akurat mamy całkiem czystą i mało zakamienioną.

Czy na pewno nie dałoby się czegoś innego zrobić, czy ktoś ma jakiekolwiek inne pomysły?

Sam już rozebrałem ściankę i patrzę na ten płaszcz - jak uda mi się żeby woda leciała no to wszystko tam przelatuje, nic podejrzanego nie widzę. I nagle ni stąd ni zowąd "stop", woda się zatrzymuje (a zawór buczy)

Trochę to dziwne bo na logikę jedynym elementem który wlewa wodę powinien być zawór i skoro jest otwarty to woda "musi" lecieć... A to jakieś strasznie udziwnione jest...
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Jaki jest cel powyższej odpowiedzi?
    Opisałem konkretne wątpliwości i pytania a tymczasem każdą kwestię starasz się tylko wykpić. Zwłaszcza to ostatnie jest na "wysokim" poziomie...

Jak jesteś taki mądry to trzeba było napisać co oprócz elektrozaworu jest w stanie nagle odciąć dopływ wody w zmywarce???? (to jedno z moich pytań jakbyś nie zauważył).
  • Poziom 1