Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi ZTM 6825 - Zmywarka pobiera wode raz lub dwa tylko po odkreceniu weza

26 Maj 2014 15:35 1890 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam dziwny problem z moją zmywarką - zacina się w niej pobieranie wody, ale można to "naprawić" przez odkręcenie węża.
    Dokładnie wygląda to tak, że (program bez znaczenia) - zaczyna pracę normalnie, pompuje resztki itp, ale jak ma pobrać wodę to jest cisza, woda nie leci, ale zawór "buczy". Teraz jeśli zakręcę zawór, odkręcę wąż tak żeby ciśnienie wody "zeszło", zakręcę z powrotem i otworzę zawór - działa i woda leci... i wszytko do końca już jest ok.

Po takim triku zmywarka może działać kilka tygodni, a może jeden dzień, albo jeden cykl i znowu muszę zrobić to samo - zakręcić, poluzować wąż (ciśnienie), zakręcić, odkręcić wodę na nowo i znowu wszystko działa jakby nic się nie stało...

Mechanik był dwa razy, wszystko sprawdził, mierzył, oglądał, czyścił sitka "tu i tam", no i nic. Jemu się "udało" no bo za każdym razem i tak zamykał wodę i odkręcał wąż...

Wszystko sprowadza się do tego dziwnego zachowania - "spuszczenie" ciśnienia wody z węża "naprawia" problem na jakiś czas.
    Co to za dziwy??? Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?

Jeśli chodzi o typ to stara Zanussi (ok 10 lat), z mechanicznym programatorem (kołkiem).

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Dodałem dokładny typ mojej zmywarki - czy ten "bonus" w dalszym ciągu jest aktualny?

Poza tym tamten post opisuje zupełnie inny problem... Czy mógłbyś opisać coś więcej?

Pytam bo wytargiwanie zabudowanej zmywarki i jeszcze obracanie jej na bok to nie takie "hop siup" ...
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    piotrgal napisał:
    Dodalem dokladny typ mojej zmywarki - czy ten "bonus" w dalszym ciagu jest aktualny?

W tej maszynie taki bonus nie przysługuje, bo... to inna maszyna :)

piotrgal napisał:
    Poza tym tamten post opisuje zupelnie inny problem... Czy moglbys opisac cos wiecej?

Pytam bo wytargiwanie zabudowanej zmywarki i jeszcze obracanie jej na bok to nie takie "hop siup" ...

1. Problem jest jeżeli nie ten sam, to prawie identyczny.
    2. Żeby naprawić tą maszynę, zgodnie z opisem problemu, i tak należy ją wyciągnąć z zabudowy. Nie ma innej rady, samo się nie naprawi.

Do czyszczenia płaszcz wodny (jego dolna część) plus wężyk oznaczony na rysunku nr 110 i 110A.

Naprawa jest skomplikowana nawet dla doświadczonego serwisanta. Najpewniej byłoby wymienić kompletny płaszcz wodny, ale w cenie 480PLN :)

Ja, pomimo tego, że uważam się za doświadczonego serwisanta, nie podjąłbym się tej naprawy w domu u klienta. Mówię tu o naprawie, a nie wymianie płaszcza, bo to nie jest aż taki problem, chociaż jakieś doświadczenie w naprawach tego typu urządzeń trzeba posiadać.
    Powodzenia! :)
  • Poziom 2  
    Witam ponownie,

Jeśli chodzi o ten płaszcz wodny to ten serwisant który był u mnie to oglądał i powiedział że jest trochę czarny na samym dole (co wg niego jest normalne po długiej eksploatacji) ale ogólnie cały płaszcz "może być" i źle nie wygląda. Zresztą wodę akurat mamy całkiem czystą i mało zakamienioną.

Czy na pewno nie dałoby się czegoś innego zrobić, czy ktoś ma jakiekolwiek inne pomysły?

Sam już rozebrałem ściankę i patrzę na ten płaszcz - jak uda mi się żeby woda leciała no to wszystko tam przelatuje, nic podejrzanego nie widzę. I nagle ni stąd ni zowąd "stop", woda się zatrzymuje (a zawór buczy)

Trochę to dziwne bo na logikę jedynym elementem który wlewa wodę powinien być zawór i skoro jest otwarty to woda "musi" lecieć... A to jakieś strasznie udziwnione jest...
  • Admin grupy AGD
    piotrgal napisał:
    Jesli chodzi o ten plaszcz wodny to ten serwisant ktory byl u mnie to ogladal i powiedzial ze jest troche czarny na samym dole (co wg niego jest normalne po dlugiej eksploatacji) ale ogolnie caly plaszcz "moze byc" i zle nie wyglada.

Serwisant sam sobie przeczy.

piotrgal napisał:
    Zreszta wode akurat mamy calkiem czysta i malo zakamieniona.

To nie ma znaczenia. "Kisiel" z miękkiej wody prędzej powstanie, niż z twardej.

piotrgal napisał:
    Czy na pewno nie daloby sie czegos innego zrobic, czy ktos ma jakiekolwiek inne pomysly?

Pomysły dałem Ci wcześniej. Innych brak, choćbyś i milion kumatych serwisantów zatrudnił do naprawy swej maszyny.

piotrgal napisał:
    Sam juz rozebralem scianke i patrze na ten plaszcz - jak uda mi sie zeby woda leciala no to wszystko tam przelatuje, nic podejrzanego nie widze. I nagle ni stad ni owad "stop", woda sie zatrzymuje (a zawor buczy)

Bo tak przewidział producent sprzętu.

piotrgal napisał:
    Troche to dziwne bo na logike jedynym elementem ktory wlewa wode powinien byc zawor i skoro jest otwarty to woda "musi" leciec... A to jakies strasznie udziwnone jest...

Wszystko dla laika jest dziwne i niewytłumaczalne... :(
  • Poziom 2  
    Jaki jest cel powyższej odpowiedzi?
    Opisałem konkretne wątpliwości i pytania a tymczasem każdą kwestię starasz się tylko wykpić. Zwłaszcza to ostatnie jest na "wysokim" poziomie...

Jak jesteś taki mądry to trzeba było napisać co oprócz elektrozaworu jest w stanie nagle odciąć dopływ wody w zmywarce???? (to jedno z moich pytań jakbyś nie zauważył).
  • Admin grupy AGD
    piotrgal napisał:
    Jaki jest cel powyższej odpowiedzi?
    Opisałem konkretne wątpliwości i pytania a tymczasem każdą kwestię starasz się tylko wykpić. Zwłaszcza to ostatnie jest na "wysokim" poziomie...

Jak jesteś taki mądry to trzeba było napisać co oprócz elektrozaworu jest w stanie nagle odciąć dopływ wody w zmywarce???? (to jedno z moich pytań jakbyś nie zauważył).

Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. To dopiero czytanie.
    Natomiast nie widzę dalszej walki ze sprzętem, skoro nie rozumiesz, co jest napisane powyżej. Po to istnieje system aquastop, żebyś połowy kuchni nie miał zalanej. Elektrozawór z takim przy nim wihajstrem, to tylko część całego systemu. I tak tego nie zrozumiesz, bo ja pisałem wcześniej, że to skomplikowany temat w tej akurat maszynie. I drążysz nie wiadomo ku jakim celom ten temat.

Dlatego też z uwagi na:
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.17. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Temat jestem zmuszony zamknąć.