Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana bezpiecznika w mierniku cyfrowym

26 Maj 2014 20:11 2064 10
 • Poziom 15  
  Witam. Musiałem wymienić ten bezpiecznik zakreślony na czerwono bo przez pomyłkę podłączyłem do 230V a wpięte było na mierzenie amper. Elektronik w sklepie jak mu pokazałem rozebrany miernik tak jak na zdjęciu i że musze ten bezpiecznik wymienić dał mi bezpiecznik zwłoczny o takich wartościach jak na foto i powiedział że będzie lepszy bo od razu się nie przepali w razie czego tylko nagrzeje.
  Czy dobrze zrobiłem wlutowując go czy powinien być oryginalny taki jak był wcześniej? Wymiana bezpiecznika w mierniku cyfrowym
 • Poziom 22  
  nie kumam, bezpiecznik to masz obok
 • Poziom 15  
  To są dwa bezpieczniki.
 • Warunkowo odblokowany
  Zanim się pokapujesz, że źle podłączyłeś miernik może być już za późno. Bezpiecznik jest po to aby nie uszkodzić elektroniki i ścieżek w mierniku. Wymień na taki jaki był. Wlutuj też gniazdo do bezpiecznika. Będzie łatwiejsza wymiana.
 • Poziom 15  
  Też tak mi się wydaje że lepiej by było jak by był oryginalny może ten elektronik nie miał takiego jak potrzebowałem to chcąc sprzedać coś mi, sprzedał mi w połowie prawidłowy bezpiecznik. Co do gniazda to fabrycznie go nie bylo i nie będę go montował bo nie wiem czy w obudowie się potem zmieści a nie mam zamiaru tak często się mylić i często wymieniać ten bezpiecznik.
  A czy jest różnica miedzy bezpiecznikiem ceramicznym a szklanym?
 • Poziom 29  
  pablolinda napisał:
  sprzedał mi w połowie prawidłowy bezpiecznik.
  ???
  pablolinda napisał:
  Co do gniazda to fabrycznie go nie bylo i nie będę go montował bo nie wiem czy w obudowie się potem zmieści a nie mam zamiaru tak często się mylić i często wymieniać ten bezpiecznik.
  ????
  pablolinda napisał:
  A czy jest różnica miedzy bezpiecznikiem ceramicznym a szklanym?
  Tak trudno poszukać informacji w Sieci?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  non e vero italiano napisał:
  Zawatuj drutem i też będzie. :lol:
  Miernik lipa jak nie wiem co, kropa zamiast przetwornika w porządnej obudowie DIL
  Nie każdego stać i nie każdy potrzebuje od razu mercedesa do sporadycznego pomiaru napięcia oporności i poziomu rozładowania baterii.
  Zauważyłem że to forum chyba już traci swój pierwotny sens pomagania ludziom na wzajem (przeciętnemu kowalskiemu), a ogranicza się do jakiegoś zamkniętego kręgu specjalistów którzy nie chcą się podzielić wiedza a zamiast tego piszą posty nie wnoszące za wiele do tematu chyba w celu nabicia punktów. Ja jak coś wiem to się mogę tym podzielić i nie musze odsyłać do szukania w sieci wszystkiego bo nie wszytko od razu idzie tak szybko znaleść a tu robi się z tego problem. Ja na miejscu takiej osoby bym nic nie pisał jeśli bym uważał ze to uwłacza mojemu poziomowi wiedzy i nie tracił cennego czasu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 27  
  non e vero italiano napisał:
  Zupełnie zapomniałem, że na tym forum powinny dominować zagadnienia ciamajd o zawiłościach wymiany bezpiecznika.

  No widzisz? Mi też się często zdarza. A niech no sie tylko dorwą do jakiegoś starego radia. Panie, tu sie dopiero komedia zaczyna.
  pablolinda napisał:
  A czy jest różnica miedzy bezpiecznikiem ceramicznym a szklanym?

  Gdzie jest moderator? Mimo, ze piaskownica, jakieś podstawy podstaw chyba obowiązują?
 • Poziom 15  
  Bezpiecznik wymieniony miernik działa poprawnie.