Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa z dwoma punktami dostępu, zero kabli

jurek84 26 May 2014 20:45 1008 6
    jurek84
    Level 21  
    Witam,

Jako, że przeglądałem wiele wątków, ale zwykle połączenia, które są opisywane są z użyciem skrętki, a mnie interesuje tylko połączenie bezprzewodowe, gdyż każde z urządzeń łączące się z internetem, które posiadam posiada funkcję WiFi, z której chcę aktywnie korzystać potrzebuję rozwiązania głównie z modelami sprzętu (może już ktoś przetestował taką konfigurację). Mianowicie:
    Modem kablowy jest podłączony skrętką do routera wifi w jednym pomieszczeniu i jest to jedyne połączenie kablowe, które chcę (muszę) wykorzystać. Do routera łączy się z reguły maksymalnie 3 urządzenia. W drugim pomieszczeniu oddalonym o ok 40m potrzebuję uruchomić drugi router, który by obsługiwał bezprzewodowo maksymalnie 5 urządzeń, ale łączył się również bezprzewodowo z routerem w pierwszym pomieszczeniu i udostępniał połączenie z internetem. Sieć na routerach nie musi być wspólna, mogą to być całkowicie 2 osobne podsieci. Jakie urządzenia wykorzystać, anteny, protokoły? Prędkość jaką chciałbym osiągnąć to ok 5-10MBit na urządzeniach końcowych.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dedito
    Level 39  
    jurek84 wrote:
    Jakie urządzenia wykorzystać, anteny, protokoły?

Drugi router w trybie Wisp. Na pytanie na temat anten nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od przeszkód po drodze i zajętości eteru przez inne sieci.
    jurek84
    Level 21  
    "za pomocą wbudowanego modułu punktu dostępowego tworząc bezprzewodowy most. Natomiast złącza Ethernet służą do podłączenia sieci lokalnej"
    matek451
    Level 43  
    Chcesz mieć most bezprzewodowy na 40m to nie kombinuj tylko kup dedykowany sprzęt. Np. Nanostation LOCO M2. Jeden z nich ustawiasz jako AP drugi jako AP Client. Do tego do tworzenia sieci w drugim budynku kup dowolny router xDSL i ustawisz sobie na nim drugą sieć z LAN i WiFi. Koszt ok. 400 zł. Jak chcesz tanio to poprowadź kabel.
    jurek84
    Level 21  
    matek451 wrote:
    Chcesz mieć most bezprzewodowy na 40m to nie kombinuj tylko kup dedykowany sprzęt. Np. Nanostation LOCO M2. Jeden z nich ustawiasz jako AP drugi jako AP Client. Do tego do tworzenia sieci w drugim budynku kup dowolny router xDSL i ustawisz sobie na nim drugą sieć z LAN i WiFi. Koszt ok. 400 zł. Jak chcesz tanio to poprowadź kabel.

Twoja propozycja jest rozsądna i niedroga. Rozważę ją z kolejnymi, ale na razie ich nie ma.