Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki

kasiarzsc 17 Maj 2020 09:38 9984 40
    kilof_1
    Poziom 11  
    Rozdzielacze zostały rozebrane górny oraz dolny te z tyłu zauważyłem ze górny rozdzielacz zasilany jest z dużej pompy przy skrzyni biegów a dolny z pompy pod alternatorem. Rozdzielacze po demontażu zaworów (tłoczków) wygl±daj± w porz±dku. Na ¶rodkowej sekcji dolnego rozdzielacza był pęknięty pier¶cień seger tłoczek był wypchnięty do góry, założyłem nowy seger, przeczy¶ciłem tłoczki złożyłem wszytko z powrotem i nadal nie mam ci¶nienia podanego na tłoczysko by obrócić maszt w drug± stronę dzi¶ spróbuję jeszcze zamienić węże od obrotu na rozdzielaczu miejscami i zobaczę czy maszt teraz zacznie obracać się w przeciwn± stronę. Może miał kto¶ podobny problem z brakiem obrotu w jedn± stronę ?? białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki
    kilof_1
    Poziom 11  
    Witajcie forumowicze
    Zauważyłem jeszcze jedn± sprawę w mojej Białoru¶ ce i czy może mieć to co¶ wspólnego z problemem braku obrotu w jedn± stronę ?
    Przy kierownicy s± 3 dĽwignie, 2 od łap podporowych i jedna od lemiesza. W moim egzemplarzu jest tak że wiadomo ¶rodkowa jest od lemiesza ale skrajne lewa i prawa nie pokrywaj± się z stronami łap.
    Prawa dĽwignia odpowiada za podnoszenie i opuszczanie Lewej łapy i analogicznie druga dĽwignia.
    Czy może mieć to co¶ wspólnego z tym nieszczęsnym obrotem ??
    bearq
    Poziom 37  
    Nie ma to nic wspólnego, to tylko zamienione przewody stronami. Obrót sterowany jest dolny rozdzielaczem z tyłu z jednej sekcji. Zacznij od sprawdzenia czy w ogóle idzie Ci olej na siłownik bo nie wiadomo czy co¶ jest z rozdzielaczem czy z siłownikiem. Po wysterowaniu obrotu w prawo silnik jako¶ inaczej pracuje, czuć że ma ciężko czy chodzi normalnie?
    kilof_1
    Poziom 11  
    Rozebrałem zawór który znajduję się po prawej stronie przed tylnym kołem w ¶rodku kulka grzybek sprężynka. Jeden z grzybków zablokowany był w ¶rubie tak jakby się zaklinował rozebrałem wyczy¶ciłem złożyłem z powrotem. Obrotu brak oraz brak podnoszenia masztu na dolnym rozdzielaczu, na górnym rozdzielaczu wszystko pracuje prawidłowo, rozdzielacz z przodu przy kierownicy także pracuje prawidłowo. Pytanie moje brzmi jak wyregulować ten zawór przy kole. białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki
    bearq
    Poziom 37  
    To regulator ci¶nienia, podł±czone były pod niego dwa czy trzy przewody?
    Teraz nie działa Ci w ogóle dolny rozdzielacz?
    kilof_1
    Poziom 11  
    Pod ten przewód s± podpięte dwa przewody stalowe ł±cz±ce tyły siłowników z sob±. Teraz przestał działać dolny rozdzielacz
    bearq
    Poziom 37  
    Więc rozebrałe¶ regulator ci¶nienia siłowników obrotu. Ty masz wersję Białorusk± czy Rusk±? Dolnym rozdzielaczem sterujesz jedn± sekcj± obrót i co jeszcze? Tam były chyba trzy wersję, z 3 dĽwigniami z tyłu, z czterema i chyba ostatnie wypusty z pięcioma. Do tego z jedn±, dwoma i trzema pompami hydraulicznymi.
    Dolny rozdzielacz zasilany jest z pompy pod alternatorem podobnie jak rozdzielacz przedni od podpór. Jak dla mnie to Ľle jest złożony dolny rozdzielacz albo Ľle wyregulowany zawór dlatego cały olej idzie na przedni rozdzielacz omijaj±c dolny dlatego nic Ci z dolnego nie działa. Tam jest taka zależno¶ć że gdy pracujesz dolnym to nie popracujesz przednim i na odwrót.
    kilof_1
    Poziom 11  
    Na dolnym rozdzielaczu używane s± 2 sekcje skrajne prawa to obrót a lewa to powolne podnoszenie ramienia. s± 3 dĽwignie.
    Do tego doszedłem że dolny rozdzielacz jest zasilany wła¶nie z pompy pod alternatorem tak jak rozdzielacz przy kierownicy który obsługuje podnoszenie lemiesza oraz podpory.
    bearq
    Poziom 37  
    kilof_1 napisał:
    Do tego doszedłem że dolny rozdzielacz jest zasilany wła¶nie z pompy pod alternatorem tak jak rozdzielacz przy kierownicy który obsługuje podnoszenie lemiesza oraz podpory.

Napisałem o tym wyżej. Wysteruj dolny rozdzielacz na chociażby obrót i sprawdĽ czy przedni rozdzielacz działa
    kilof_1
    Poziom 11  
    Rozebrałem jeszcze raz ten regulator który jest przed prawym tylnym kołem i zauważyłem spore zużycie płaszczyzny przy otworze do którego powinna przylegać kulka.
    Pojadę dzi¶ poszukać czego¶ podobnego by móc zainstalować w to miejsce. Na rosyjskim schemacie czę¶ci do maszyny ten element wygl±da że jest wymienialny ale gdzie takie ustrojstwo kupić/dorobić ?
    Podejrzewam że wła¶nie tędy ucieka ci¶nienie z dolnego rozdzielacza na przelew. białoru¶ka, jumz, koparka - praca obrotnicy koparki