Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna - Nie pracuje na wszystkich cylindrach

kemmil50 26 Maj 2014 22:41 1458 2
  • #1 26 Maj 2014 22:41
    kemmil50
    Poziom 7  

Witam. Mój samochód do renault Laguna I z 1996 roku z silnikiem 1.8 8V benzyna bez gazu.
    Problem mój polega na tym że tydzień temu samochód nagle przestał pracować na wszystkie gary. Wymieniłem przewody i świece samochód odzyskał sprawność ale tylko na jeden dzień potem znowu jeden gar przestał pracować. Odkręciłem świece kupiłem innej firmy cały komplet samochód odzyskał sprawność ale tylko na 10km po odpaleniu znowu jeden gar nie pracuje. Dzisiaj przejechałem na 3 garach około 5km i czasami samochód wracał do normalnej pracy ale tylko na moment.
    Co może być przyczyną? Dlaczego wymiana świec pomaga ale tylko na chwilę?

0 2
  • #3 26 Maj 2014 23:41
    kemmil50
    Poziom 7  

Jutro sprawdzę cewki. A może mi ktoś jeszcze podpowiedzieć co podaje sygnał do cewek ? W moim poprzednim samochodzie miałem kopułkę która rozdzielała prąd na poszczególne świece tutaj kopułki nie ma jest tylko jakaś mała puszka. Czy jest w niej jakiś palec który steruje sygnałem do cewek? Może to się wyrobił i podaje za słaby sygnał do cewek przez co iskra pod ciśnieniem zanika.
    Jeśli chodzi o cewki jaka rezystancja na uzwojeniu pierwotnym i wtórnym powinna być w moim modelu?

0