Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF64t352eu38 - elektrozawór

Neo-k 26 Maj 2014 23:59 1503 7
  • #1 26 Maj 2014 23:59
    Neo-k
    Poziom 11  

Witam.
    Ostatnio moja zmywarka podczas cyklu co jakiś czas wylewa wodę i pobiera.
    Co ciekawe po otwarciu drzwiczek, włączeniu przycisku power zapalają się kontrolki temperatury, słychać elektrozawór i napływa woda aż do zadziałania wyłącznika na hydrostacie i pompa wypompowuje wodę. I to wszystko przy otwartych drzwiach. Jak zamknę drzwi, to program rusza, ale cały czas wpuszcza i wypuszcza wodę. Jak za steruję ręcznie hydrostat to zawór się zamyka, a włącza pompa. Co steruje elektrozaworem? Przydałby się jakiś schemat. Proszę o radę.
    Mirek

0 7
  • SterControl
  • #2 28 Maj 2014 08:01
    Neo-k
    Poziom 11  

Witam ponownie.
    Trochę cicho w tym dziale.Ale nic to -sądzę ze to jednak elektronika ,dzisiaj zaglądnę do panelu sterującego do obwodu sterowania zaworem wody -bo tam jest triak ,może jest zwarty i zawór cały czas pracuje.Może ktoś podpowie co steruje zaworem od strony elektroniki bo coś triaka musi wysterować?
    Mirek

0
  • #3 29 Maj 2014 08:02
    Neo-k
    Poziom 11  

Ale bez echa.
    Wymontowałem elektronikę ,płytka czysta bez żadnych spalonych czy choćby zakopconych elementów. Będę mierzył elementy. Ponawiam moje pytanie -co steruje tym zaworem od wody?

0
  • SterControl
  • #4 29 Maj 2014 16:40
    Neo-k
    Poziom 11  

Panowie jakieś sugestie

0
  • #5 29 Maj 2014 18:52
    Monter Nr3
    Poziom 13  

Jeżeli zmywarka działa przy otwartych drzwiach, to najczęstszym tego powodem jest upływność (przebicie do obudowy) jakiegoś odbiornika (z reguły grzałka lub pompa myjąca). Nie grzeb przy elektronice!

0
  • #6 29 Maj 2014 23:53
    Neo-k
    Poziom 11  

Witam
    Dzięki za zainteresowanie.W zasadzie u mnie po otwarciu drzwiczek i wciśnięciu power odzywa się zawór i napływa woda. Program rusza dopiero po zamknięciu drzwiczek. Ale pójdę za radą i sprawdzę odbiorniki

0
  • #8 30 Maj 2014 23:49
    Neo-k
    Poziom 11  

Witam
    Tak ja powiedziałem tak zrobiłem - wymieniłem profilaktycznie triaka sterującego zaworem i zadziałało. Zaworek jest zamknięty i włącza się w odpowiedniej chwili.
    Dziwne bo triak nie miał przebicia ,pomiary nie wykazały że jest uszkodzony -nawet po wymontowaniu. Wielkie dzięki panu robac bo to jego opis zmotywował mnie do wymiany nieszczęsnego triaka. Jego opis usterki bardzo mi pomógł .Myślę że inni mechanicy z niego skorzystają .Wszystkim wielkie dzięki
    Temat zakończony

0