Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF64t352eu38 - elektrozawór

26 Maj 2014 23:59 1716 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Ostatnio moja zmywarka podczas cyklu co jakiś czas wylewa wodę i pobiera.
    Co ciekawe po otwarciu drzwiczek, włączeniu przycisku power zapalają się kontrolki temperatury, słychać elektrozawór i napływa woda aż do zadziałania wyłącznika na hydrostacie i pompa wypompowuje wodę. I to wszystko przy otwartych drzwiach. Jak zamknę drzwi, to program rusza, ale cały czas wpuszcza i wypuszcza wodę. Jak za steruję ręcznie hydrostat to zawór się zamyka, a włącza pompa. Co steruje elektrozaworem? Przydałby się jakiś schemat. Proszę o radę.
    Mirek
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Trochę cicho w tym dziale.Ale nic to -sądzę ze to jednak elektronika ,dzisiaj zaglądnę do panelu sterującego do obwodu sterowania zaworem wody -bo tam jest triak ,może jest zwarty i zawór cały czas pracuje.Może ktoś podpowie co steruje zaworem od strony elektroniki bo coś triaka musi wysterować?
    Mirek
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Ale bez echa.
    Wymontowałem elektronikę ,płytka czysta bez żadnych spalonych czy choćby zakopconych elementów. Będę mierzył elementy. Ponawiam moje pytanie -co steruje tym zaworem od wody?
  • Poziom 12  
    Panowie jakieś sugestie
  • Poziom 13  
    Jeżeli zmywarka działa przy otwartych drzwiach, to najczęstszym tego powodem jest upływność (przebicie do obudowy) jakiegoś odbiornika (z reguły grzałka lub pompa myjąca). Nie grzeb przy elektronice!
  • Poziom 12  
    Witam
    Dzięki za zainteresowanie.W zasadzie u mnie po otwarciu drzwiczek i wciśnięciu power odzywa się zawór i napływa woda. Program rusza dopiero po zamknięciu drzwiczek. Ale pójdę za radą i sprawdzę odbiorniki
  • Poziom 12  
    Witam
    Tak ja powiedziałem tak zrobiłem - wymieniłem profilaktycznie triaka sterującego zaworem i zadziałało. Zaworek jest zamknięty i włącza się w odpowiedniej chwili.
    Dziwne bo triak nie miał przebicia ,pomiary nie wykazały że jest uszkodzony -nawet po wymontowaniu. Wielkie dzięki panu robac bo to jego opis zmotywował mnie do wymiany nieszczęsnego triaka. Jego opis usterki bardzo mi pomógł .Myślę że inni mechanicy z niego skorzystają .Wszystkim wielkie dzięki
    Temat zakończony