Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwiek,kompresja i Virtual Dub -

27 Maj 2014 08:11 1557 4
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość. Organ nie używany zanika. Zgrałem kasete VHS leciwą karta AVACS kablami tv-out. Co do jakosci obrazu i dźwięku nie mam zastrzeżeń. Plik wynikowy 90GB i tego się nie czepiam. Problem stanowi ścieżka dzwiekowa bo VD skompresował obraz a GSpot wykazuje dźwięk PCM audio. Dla tego mam wiekszy plik wynikowy zamiast 1466MB mam 1720MB a to się nie nagra na płytę DVD. Prubowalem w opcjach wszystkiego ale i tak wraca do bit stream z soundem. Lame jest na dysku bo korzystam z foobara a nero ma doinstalowane plugin pack z wszystkim co audio. Cel; nie pogorszyć obrazu a poprawiać nie ma co. Wynik? Co muszę zrobić by VD korzystał z LAME. Dane: system od kilku lat win 2003 server - udomowiony, procesor athlon xp 2400 , ram 2,5GB, dyski 4x160GB, płyta ga 7va.
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Zgrywanie VHS to nie określony czas trwania filmu. Kompresja w locie mpeg2 niczego nie zmieni, po za wolna przestrzenią dyskową. Powód 1 kaseta E-180 lub 240 na 1 dvd dla której uważam że max 3h można upchać bez straty jakosci obrazu.
    Odpowiedź oczekiwana to: brak obecności kodeka,kodera i enkodeka w rejestrze systemowym
  • Poziom 16  
    http://www.videohelp.com/download/AC3ACM22.zip

zainstaluj to (120kb).

Potem uruchom Vdub-a, menu AUDIO -> COMPRESSION : bedzie tam dodatkowa pozycja: MPEG Layer-3 - kliknij I po prawej wyswietli ci sie multum propozycji. Oczywiscie musisz tez zahaczyc FULL PROCESSING MODE w menu AUDIO by miec aktywna opcje COMPRESSION.

DODANO
    Jesli koniecznie chcesz uzyc Lame.exe z virtualDub-em to potrzebyjesz wesje z numerkiem 10 (vDub-a). Tutaj znajdziesz dodatkowa opcje EXTERNAL ENCODERS (nie pamietam dokladnie menu bo pisze z glowy).
    Osobiscie odradzam to rozwiazanie gdyz do latwych nie nalezy. Musisz skonfigurowac "splitter-a", "encoder-a" video oraz audio (tu wlasnie bedzie lame.exe). Do video mozesz uzyc ffmpeg-a lub mencoder-a (bo chcesz avi). Jako "splitter/muxer" moze byc takze ffmpeg. Na necie znajdziesz jak to zrobic ale nie jest to latwe jak juz napisalem.
    Problem lezy w tym ze lame.exe do enkoder jako "stand alone application" tak samo jak x264, mencoder, ffmpeg czy inne. Uzywajac go razem z foobar-em musisz wskazac do niego sciezke (tak samo w przypadku audacity gdzie bez podania sciezki sie nie obejdzie). I tak samo jest dla virualDub-a - a opcja taka zostala dodana wlasnie wraz z wersja 10 po kropce.

Na necie jest dostepny "wrapper" (nie wiem czy to trafne okreslenie) pozwalajacy vDub-owi widziec lame.exe jako systemowy kodek ale nigdy z tego nie korzystalem (zawsze uzywalem EXTERNALS ENCODERS)
  • Poziom 13  
    Dzi?kuje za dobre rady, które w moim przypadku nie poskutkowaly. Rozwiazanie to czyszczenie dysku oraz instalacja wszystkiego od nowa razem z systemem. I wszystko hula.