Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ALICANTE CD32 - RADIO wyłącza się / nie włącza/ gaśnie podczas jazdy

djwheele 27 Maj 2014 08:19 2037 6
  • #1 27 Maj 2014 08:19
    djwheele
    Poziom 11  

Witam serdecznie.
    Posiadam samochód VW Passat B5 z 1998r. Mam w nim zamontowane radio Blaupunkt ALICANTE CD32 oraz oryginalną dedykowaną pod to radio zmieniarkę CD.
    Wszystko do niedawna działało idealnie, do chwili, gdy radio zaczęło się wyłączać. Czasami podczas jazdy, czasami, po zapaleniu auta grało, wyjeżdżałem przed bramę gasiłem, zapalałem auto i już nie działało, czasami, nie włączało się wcale. Czasami podczas jazdy, gdy nie chciało się włączyć kilkakrotnie gasiłem auto, włączałem, gasiłem, włączałem i zaczynało działać. Czasami wystarczyło, że tylko gasiłem auto i włączałem zapłon i także zaczynało działać.
    Teraz natomiast już nie działa wcale. Przekręcam kluczyk na zapłon pojawia się podświetlenie radia i koniec. Jakakolwiek próba włączenia radia powoduje jego wyłączenie, wraz z podświetleniem. Chwilami jadąc mruga do mnie przycisk włączania, ale nie ma możliwości uruchomienia radia. Czasami tez, radio podswietla się, widać zegar, działa poprawnie, ale próba włączenia wygasza radio.
    Zmieniłem radio na NOWE - INNE - firmy philips. Podłączyłem i wszystko jest ok, przekręcam kluczyk radio się włącza podświetla, a gdy próbuję je włączyć, radio zaczyna się aktywować i nagle gaśnie. I tak ciągle, zapłon jest podświetlenie, a próba włączenia radia powoduje próbę uruchomienia, inicjalizacji i ... kaplica, radio gaśnie i koniec.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ? STACYJKA? KOSTKA STACYJKI?
    Mierzyłem miernikiem kostkę ISO RADIA i zauważyłem, że na kabelku zółtym opisanym w instrukcji jako +12V od akumulatora po włączeniu zapłonu ginie mi prąd, a wyłączenie zapłonu przywraca napięcie...
    Co może być tego przyczyną ??

POMÓŻCIE PROSZĘ !!!

0 6
  • #2 27 Maj 2014 09:02
    grzeskk
    Poziom 28  

Tak jak opisałeś to może być powodem że ginie napięcie na żółtym, ale wiele nowych odbiorników ma kontrolę zwarcia przewodów głośnikowych do plusa lub masy. Posprawdzaj także czy nie ma poprzerywanej izolacji we wiązkach łączących drzwi ze słupkami i nie ma tam zwarć.

1
  • #3 27 Maj 2014 09:04
    djwheele
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedź kolego.
    Masz na myśli te przewody, które idą w tych gumowych elastycznych wężach, przy przednich drzwiach, czy sprawdzać wszystkie 4 drzwi?

Efekt, jest bardzo dziwny, ponieważ ginie napięcie na kabelku opisanym jako stałe 12 V od akumulatora...

0
  • #4 27 Maj 2014 09:13
    grzeskk
    Poziom 28  

Posprawdzaj wszystkie 4 drzwi (np. w moim oplu poprzerywały się tylko w tylnych) ale też napraw ginące 12V na żółtym.

Dodano po 29 [sekundy]:

0
  • #5 27 Maj 2014 09:49
    djwheele
    Poziom 11  

A możesz mi podpowiedzieć, co może być przyczyną ginącego 12V na żółtym? Do niedawna radio sprawnie działało i nie nie było problemów.
    Czy winna może być stacyjka ? Efekt jest dość dziwny - nie ma kluczyka jest 12V, wkladam kluczyk i włączam zapłon 12 V z zółtego ginie...

0
  • #6 27 Maj 2014 09:54
    grzeskk
    Poziom 28  

W tym przypadku niestety nie pomogę bo nie znam drogi tego przewodu, może tak być że stacyjka go przerywa.

0
  • #7 11 Cze 2014 17:21
    djwheele
    Poziom 11  

U mnie problem był prozaiczny.
    Tak jak podejrzewalem, winowajcą była kostka stacyjki! Koszt około 30 płn w Asortymencie około 50 i dwie godziny pracy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo