Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Thermo Top V - pytanie o prawidłową pracę pieca.

27 Maj 2014 11:17 1368 1
  • Poziom 15  
    Witam!

Czy magistrala paliwowa musi mieć 2 mm wewnętrznej średnicy ? Pytam ponieważ nabyłem używany piec (resztę klocków skompletowałem sobie nowych - nowa pompa paliwa, cieczy, zegarek - jajko, telestart itp). Urządzenie pracowało poprzednio z przewodem paliwowym plastikowym o średnicy 1.4 mm od Eberspachera i przytkanym wejściem powietrza zamiast filtra powietrza, tłumika także brak (montaż w ASO Fiata - o zgrozo ktoś się pod tym podpisał, chociaż montaż z dostarczonych używanych elementów...). Odpala bezbłędnie i nie kopci, pracuje, nagrzewa płyn. Jednak po usunięciu fragmentu taśmy samoprzylepnej z wlotu powietrza, piec gaśnie w trakcie rozpalania (gdy wentylator przyspiesza) i pojawiają się kłęby dymu. Z wlotem przytkanym taśmą jest okej.

Pytanie: Czy piec umiera i ktoś tak zrobił aby jeszcze mu grzał? A może normalnym jest że piec bez filtra i tłumika nie pracuje poprawnie (bo jest precyzyjnie obliczony na opór powietrza jaki te elementy dają i dochodzi za dużo powietrza do spalania jeśli nie ma filtra powietrza i wydechu). A może po prostu zaklejenie wlotu ma skompensować zbyt małą dawkę paliwa przepychaną przez wężyk 1,4 mm ?

Oczywiście wersja dieslowska. Pytam bo nie wiem czy przed montażem mam rozbierać piec i coś w nim wymienić, czy też ruszy z kopyta po zainstalowaniu filtra powietrza, wydechu i magistrali paliwowej odpowiedniej średnicy.
  • Poziom 15  
    Problem rozwiązany: Skarbnicą wiedzy okazał się portal Youtube, a konkretniej kanał kolegi Bars027 - skarbnica wiedzy na temat modelu Thermo Top V. W moim przypadku - pęknięta "porcelanka" - element palnika. Może uda się nabyć tylko ten element, jeśli nie - czeka mnie wymiana całego palnika...

Pozdrawiam serdecznie!