Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 2165 - Błąd modułu utrwalającego, sprawdź moduł utrwalający U1-2320

27 Maj 2014 11:21 8988 10
  • Poziom 11  
    Witam, czy ktoś się spotkał z problemem błędu U1-2320 w drukarkach samsung. Na anglojęzycznych forach przeczytałem iż podobno chodzi o uszkodzenie bezpiecznika w fuserze lub jego brak. Czy ktoś mógłby przybliżyć problem?

W drukarce pali się czerwona lampa błędu, komunikat w komputerze:

Błąd modułu utrwalającego, sprawdź moduł utrwalający (U1-2320)
  • Poziom 21  
    virus5 napisał:
    Witam, czy ktoś się spotkał z problemem błędu U1-2320 w drukarkach samsung. Na anglojęzycznych forach przeczytałem iż podobno chodzi o uszkodzenie bezpiecznika w fuserze lub jego brak. Czy ktoś mógłby przybliżyć problem?

nieprubowali iny toner wlozyc?
  • Poziom 11  
    to nie kwestia toneru, już sprawdzałem.
  • Poziom 9  
    virus5 napisał:

Moduł utrwalający to inaczej grzałka, a może trzeba by było ją wymienić?
  • Poziom 20  
    Sprawdzałeś miernikiem grzałkę, termistor i bezpiecznik termiczny. Coś możesz mieć uszkodzone.
  • Poziom 27  
    W Samsungu bardzo często skleja się bezpiecznik (termik),zmierz cały obwód
  • Poziom 11  
    Ja bym się nie bawił z tym fuserem tylko go wymienił, koszt mały, a fuser w 2165 jest dość trudny do rozebrania. Czy błąd był od początku czy powstał w trakcie używania? Jeśli chodzi o tak zwany bezpiecznik to termistor, się do wymienia lub naprawia, ale może też chodzić o sam termometr, czasem się również psują, czy fuser grzeje czy nie?
  • Poziom 11  
    Błąd się pojawił po wyszarpnęciu papieru z fusersa. Kupiłem nowy fuser i wymieniłem
  • Poziom 6  
    Czy możesz podać miejsce z którego zakupiłeś fuser? Mam ten sam problem i szukam nowego fusera.

Dziękuję z góry
  • Moderator
    Dość łatwo znaleźć: JC91-01077A
  • Poziom 10  
    Witam odgrzebie trochę temat co może być jeszcze nie tak drukarka pokazała błąd elementu grzejnego, wymieniłem fuser na nowy wydrukowała jedną kartkę i znów pokazała błąd elementu grzejnego.