Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CTS51 wymiana łożysk

15 Kwi 2005 14:20 7728 8
  • Poziom 10  
    Po wymontowaniu piast z pralki okazało że potrzebna jest wymiana łożysk i uszczelniaczy, wolałbym jednak zakupić całe komletne piasty. Zastanawiam sie jednak czy wtedy ta naprawa będzie opłacalna oraz czy części sa łatwo dostęne
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Częsci do Candy dostaniesz w serwisie Candy,a ceny są różne.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    michalf26 napisał:
    Po wymontowaniu piast z pralki okazało że potrzebna jest wymiana łożysk i uszczelniaczy, wolałbym jednak zakupić całe komletne piasty. Zastanawiam się jednak czy wtedy ta naprawa będzie opłacalna oraz czy części sa łatwo dostęne

Taniej wyjdzie, jak zaniesiesz te piasty do zakładu przezwajania silników. Tam mają odpowiednie przyrządy do "wyprasowania i wprasowania" łożysk, a i odpowiednie uszczelniacze też powinny się znaleźć.:D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj kupiłem kompletne piasty z łożyskami i uszczelniaczami w cenie 40 zł za sztukę. Są identyczne jak w Polar LT-613. Muszę jeszcze wymienić blachę w górnej pokrywie, nie wiem jeszcze tylko czy mogę kupić samą blachę czy będe zmuszony dokupić całą pokrywę.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    michalf26 napisał:
    Dzisiaj kupiłem kompletne piasty z łożyskami i uszczelniaczami w cenie 40 zł za sztukę. Są identyczne jak w Polar LT-613. Muszę jeszcze wymienić blachę w górnej pokrywie, nie wiem jeszcze tylko czy mogę kupić samą blachę czy będe zmuszony dokupić całą pokrywę.

40 za sztuke - dlugo to Ci nie pochodzi. Tam sa zamontowane CX'y i tandetne simmery wiec porady kolegow ze lepiej wprasowac lozyska i uszczelniacze osobiscie (lub w zakladzie) do oryginalnych piast byly moim zdaniem sluszne...
  • Poziom 10  
    Witam. Trochę narozrabiałem przy demontażu i montażu zbiornika i teraz potrzebuję schemat instalacji elektrycznej tej pralki. Byłbym wdzięczny za pomoc... [/quote]
  • Poziom 10  
    Po wielkich trudach udało mi się złożyć tę pralkę. Próbowałem wycisnąć łożysko przy pomocy dużej wiertarki stołowej, niestety piasta pękła. A na wybicie aluminiowego wałka znajdującego się w łożysku od strony biernej, który dodatkowo jest zaklepany zabrakło mi pomysłu.
    W serwisie Candy takie piasty kosztują napewno więcej, ale ja kupiłem w sklepie z częściami AGD, do Polara LT613.
    Pozdrawiam wszystkich !!!