Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablica ledowa podłaczenie.

turfa8 27 May 2014 11:38 708 2
    turfa8
    Level 18  
    Witam!
    Ostatnio nabyłem zniszczone tablice ledowe zapewne reklamowe 12x35 diod i chciałbym z jednej wykonać tabliczkę z nr domu i nazwiskiem wyświetlanym na przemian. Diody w kolorze czerwonym barwione na czerwono (http://allegro.pl/5x-dioda-led-10mm-0-3cd-czerwona-matowa-red-x-5szt-i4191334069.html). Sęk w tym że wszystkie układy sterujące znajdowały się pod wodą przez nieokreślony czas więc marnie to wygląda aby uruchomić to w standardowej konfiguracji. Pomyślałem więc aby do każdą diodę podłączyć do wspólnej masy a + połączyć przez rezystory w poszczególne segmenty znaków. I kolejny problem na czym wykonać przełącznik między nazwiskiem a numerem, myślałem o generatorze bistabilnym na 2 tranzystorach które na przemian ustawiały by 2 tranzystory w stan przewodzenia tylko nie wiem czy tranzystor wytrzyma napięcie potrzebne do zasilania ok 80 diod jednocześnie. Z góry dziękuje za sugestie.
    raterro
    Level 13  
    Do układu z tranzystorami podpinasz przekaźniki i włala. (tak wiem źle napisane)
    leonsocio
    Level 28  
    Możesz dać na górkę BD911 (wiem, że ma zapasu aż nadto, ale jest tani i wszędzie można go kupić) bez konieczności stosowania przekaźnika.